Aktuálne štatistiky rozšírenia koronavírusu COVID-19: Počet nakazených a obetí

Koronavírus
Ilustračný obrázok. Foto: Gettyimages.com

Z aktuálnych štatistík Centra pre systémovú vedu a inžinierstvo (CSSE) na americkej Univerzite Johna Hopkinsa v Baltimore vyplýva, že vírusom, ktorý sa koncom minulého roka zrodil v čínskom meste Wu-chan, sa už nakazilo okolo 1 120 000 na celom svete. Ochorenie si doteraz vyžiadalo vyše 58-tisíc ľudských životov. Na druhej strane, podľa štatistík sa z neho vyliečilo takmer 227-tisíc ľudí.

V Európe vírus najviac zasiahol Taliansko

Doteraz najviac potvrdených prípadov má USA, kde ochorenie diagnostikovali viac ako 278-tisíc ľuďom. Druhým najväčším ohniskom šírenia nového koronavírusu je Taliansko, v ktorom sa nakazilo takmer 120-tisíc ľudí. Na treťom mieste v rebríčku šírenia je Španielsko s počtom prípadov prevyšujúcim 119-tisíc.

Viac o téme: Koronavírus

Po Španielsku nasleduje Nemecko s vyše 91-tisíc infikovanými a piate v poradí je Francúzsko, kde počet nakazených presiahol 83-tisíc.

Spomedzi všetkých krajín s rozšírením koronavírusu hlási bezkonkurenčne najvyššiu úmrtnosť na ochorenie COVID-19 Taliansko. Pandemickému vírusu tu podľahlo viac ako 14-tisíc ľudí a počet mŕtvych sa každodenne zvyšuje. V Španielsku si koronavírus vyžiadal vyše 11-tisíc obetí. Na treťom mieste sa ocitlo Francúzsko, kde zomrelo viac ako 6-tisíc osôb.

Slovensko má 472 nakazených, Rakúsko už vyše 11-tisíc

Slovensko má aktuálne 472 potvrdených prípadov koronavírus, pričom prvý nakazený bol u nás diagnostikovaný 5. marca. Išlo o 52-ročného muža z obce Kostolište, u ktorého sa ochorenie rozvinulo do zápalu pľúc. Takisto evidujeme prvé úmrtie spojené s ochorením COVID-19. Išlo o 60-ročného muža z Bojníc, ktorý zomrel po prepustení z nemocnice do domácej starostlivosti.

Zo susedných krajín má najvyšší počet nakazených Rakúsko, kde sa koronavírusom infikovalo vyše 11-tisíc ľudí a zomrelo 168 nakazených osôb. Česko, kde sa ochorením nakazilo vyše 4-tisíc osôb, hlási 56 úmrtí. Poľsko uvádza vyše 3-tisíc nakazených a 71 úmrtí, Maďarsko takmer 680 infikovaných a 32 mŕtvych. Ukrajina v súvislosti s COVID-19 informuje o vyše 1 000 nakazených a 27 úmrtiach.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom