Bastrnák: Žiadne povinné poplatky u lekárov sa nezavádzajú

Tibor Bastrnák
Tibor Bastrnák Foto: SITA / Diana Černáková

Opozícia vyvolala podľa poslanca strany Most – Híd a člena parlamentného výboru pre zdravotníctvo Tibora Bastrnáka neopodstatnenú hystériu pre pozmeňujúci návrh.

Žiadne povinné poplatky u lekárov sa nezavádzajú, ubezpečil na brífingu poslanec a člen parlamentného výboru pre zdravotníctvo Tibor Bastrnák (Most-Híd).

Poslanec na rokovaní zdravotníckeho výboru predložil pozmeňujúci návrh, ktorým sa zavádzajú doplnkové ordinačné hodiny, to sa však nepáčilo časti opozície. „Opozícia vyvolala neopodstatnenú hystériu kvôli tomuto pozmeňujúcemu návrhu,“ povedal.

Bastrnák je deprimovaný

„Ako pravicovo rozmýšľajúci politik som dosť deprimovaný a znechutený z toho, čo sa tu deje v národnej rade. Koalícia prišla s rôznymi návrhmi na utorňajší výbor. Vtedy opozícia namietala, že je veľa pozmeňujúcich návrhov, ktoré dostali na poslednú chvíľu. Bola to pravda, uznali sme to,“ objasnil poslanec.

Zároveň dodal, že pracovný materiál rozdali poslancom, aby mohli o ňom na budúci týždeň na výbore diskutovať.

Opozícia namiesto diskusie podľa Bastrnáka zvolávala tlačové konferencie a začala strašiť ľudí. „Kľudne môžem povedať aj to, že klamali občanov Slovenskej republiky,“ vyhlásil poslanec.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom