Bratislava hostí medzinárodný stomatologický kongres

Zubna_prehliadka
Foto: FreeImages.com

Včasná ortodontická liečba u detí s mliečnym a zmiešaným chrupom, bielenie zubov, ale aj vyšetrenie magnetickou rezonanciou u pacientov s fixným ortodontickým aparátom. To sú témy 27. medzinárodného stomatologického kongresu INTERDENTAL 2019. Od štvrtka do soboty sa koná v Bratislave.

Toto podujatie je už roky nasmerované na vzdelávanie slovenských stomatológov. Majú možnosť vypočuť si prednášky slovenských aj zahraničných prednášateľov z oblasti najnovších poznatkov modernej medicíny.

Program kongresu bol koncipovaný v spolupráci s FDI, ktorá kongres v Slovenskej republike významne podporuje. Informovala o tom Slovenská komora zubných lekárov.

Prednášatelia až z Brazílie

Na kongrese odznie 20 odborných prednášok. Podieľa sa na nich 36 autorov a spoluautorov zo Slovenska, ČR, Rakúska, Maďarska a Brazílie. Prednášky budú teoreticko-vedecké, ale aj z praxe.

Zastúpené budú oblasti stomatochirurgie, záchovnej a estetickej stomatológie, čeľustnej ortopédie, stomatologickej protetiky, anestéziológie, endodoncie a iných medicínskych odborov, ktoré svojimi prejavmi súvisia so stomatológiou. Tohtoročného kongresu sa zúčastní denne cca 200 stomatológov z celého Slovenska a ČR.

Na výstave, ktorá je sprievodnou akciou kongresu, sa prezentujú spoločnosti, ktoré sa zaoberajú výrobou, distribúciou a predajom stomatologických prístrojov, nástrojov, pomôcok dentálnej hygieny a iných stomatologických produktov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie SKZL Slovenská komora zubných lekárov