Bratislavský Ružinov na koronavírus otestoval zamestnancov škôl, výsledky nepríjemne zaskočili

Preventívne testovanie pedagogických a nepedagogických zamestnancov ružinovských škôl. Foto: www.facebook.com

Bratislavský Ružinov otestoval na prítomnosť koronavírusu zamestnancov škôl, nie všetky výsledky však boli negatívne. Na sociálnej sieti o tom informoval starosta mestskej časti Martin Chren.

„Včera (streda 27. mája, pozn. SITA) bolo v priestoroch DK Ružinov otestovaných prvých 515 učiteliek, učiteľov, kuchárok a ďalších zamestnancov. A musím povedať, že výsledky nás veľmi nepríjemne zaskočili,“ uviedol Chren a dodal, že až 30 z testovaných sa s koronavírusom stretlo alebo ho prekonalo a majú proti nemu vytvorené protilátky.

„U 17-tich zamestnancov je podozrenie, že vírus môže byť stále aktívny a že by niektorí z nich dokonca mohli byť aj infekční,“ doplnil starosta.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

V krvi zamestnancov hľadali protilátky proti Covid-19

Ružinov bol jedným z prvých miest, kde koronavírusová nákaza prepukla aj v škôlke. „Preto sme sa pred pondelkovým otvorením škôl a škôlok (1. júna, pozn. SITA) rozhodli preventívne otestovať všetkých približne 800 pedagogických a nepedagogických zamestnancov, ktorí nastúpia do práce k našim deťom,“ uviedol starosta.

Mestská časť podľa neho použila laboratórne testy, ktoré majú na základe odberu krvi 99-percentnú presnosť na prítomnosť troch druhov protilátok.

Niektoré zariadenia možno ostanú zatvorené

„Všetkých našich učiteľov s podozrením na aktívnu prítomnosť Covid-19 otestujeme ešte aj 100-percentne spoľahlivým PCR testom, aby sme si boli istí, že všetci v pondelok do škôl a škôlok nastúpia zdraví,“ vysvetlil Chren a doplnil, že ak sa potvrdí nákaza u niektorých z nich, danú škôlku alebo školu zrejme mestská časť nebude môcť otvoriť.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin Chren
Firmy a inštitúcie Miestne zastupiteľstvo Ružinov