Británia rozširuje skupinu očkovaných ľudí, plánuje tiež podávať vakcíny 24 hodín denne

Virus Outbreak Britain Vaccine
Očkovanie vo Veľkej Británii rozšíria aj na ľudí nad 70 rokov. Foto: SITA/AP

Británia sa chystá rozšíriť očkovanie proti koronavírusu na skupinu ľudí vo veku nad 70 rokov, a to v oblastiach, v ktorých ľudia považovaní za najviac zraniteľných už dostali prvú dávku vakcíny.

Prvú dávku doteraz vo Veľkej Británii dostalo viac ako 3,8 milióna ľudí, čiže vyše 5 percent populácie. Prvá fáza programu vakcinácie sa sústredila na ľudí vo veku nad 80 rokov, obyvateľov domovov dôchodcov a zamestnancov nemocníc.

Viac o téme: Koronavírus

Veľká Británia tento týždeň otvára ďalších 10 centier masovej vakcinácie a do konca januára sa v londýnskych nemocniciach začne aj pilotný program poskytovania očkovania 24 hodín denne.

Britský minister zodpovedný za program vakcinácie Nadhim Zahawi uviedol, že normálny denný čas je „oveľa pohodlnejší“ pre ľudí vo veku nad 80 rokov, ale objednávanie sa na očkovanie aj počas nočných hodín môže byť vhodnejšie pre ľudí v mladších vekových skupinách.

Spojené kráľovstvo, kde je v rámci Európy najvyšší počet úmrtí v súvislosti s koronavírusom, a to takmer 90-tisíc, chce prvou dávkou vakcíny zaočkovať všetkých ľudí v štyroch najohrozenejších skupinách do polovice februára.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom