Česko eviduje dvojnásobne vyšší prírastok infikovaných, najhoršie je na tom Praha

Koronavírus, ľudia
Foto: SITA/AP

V Česku vo štvrtok potvrdili 26 907 nových prípadov nákazy koronavírusom. V porovnaní s rovnakým dňom pred týždňom išlo o dvojnásobný počet odhalených infekcií. Väčšinu nákaz spôsobil dominujúci variant koronavírusu omikron. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

Viac o téme: Koronavírus

Najhoršia situácia je v okrese Praha-západ, kde za posledných sedem dní na 100-tisíc obyvateľov pripadá 2 937 nakazených. Zle sú na tom aj okresy Praha-východ (2 328,26) a hlavné mesto Praha (2 089,83).

Napriek najvyšším počtom infekcií od začiatku pandémie hospitalizácia nakazených ľudí postupne klesá. V českých nemocniciach bolo vo štvrtok s koronavírusom 1 572 ľudí. Z nich 221 ležalo na jednotkách intenzívnej starostlivosti.

Do štvrtka bolo v Česku proti ochoreniu COVID-19 zaočkovaných 6,75 milióna ľudí. Z nich viac ako 3,463 milióna dostalo posilňujúcu dávku vakcíny. Očkovanie v krajine je podľa nariadenia vlády zo stredy úplne dobrovoľné. Napriek tomu vláda neustále apeluje na ľudí, aby sa dali zaočkovať. Vo štvrtok dostalo posilňujúcu dávku 45 223 ľudí.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Vláda SR