Chrípka ďalej ustupuje, v uplynulom týždni jedno úmrtie na SARI

Nemocnica_izba.jpg
Foto: Pixabay.com
Chorobnosť na akútne respiračné ochorenia klesla v tomto týždni v porovnaní s predchádzajúcim o 8,3 percenta

Chorobnosť na akútne respiračné ochorenia (ARO) klesla v tomto týždni v porovnaní s predchádzajúcim o 8,3 percenta. Lekári nahlásili 43 795 akútnych respiračných ochorení (ARO).

Najvyššiu chorobnosť zaznamenali v Nitrianskom kraji, najnižšiu v Trenčianskom kraji. Najčastejšie postihli respiračné ochorenia deti do päť rokov. Komplikácie lekári zaznamenali u 1 083 osôb, čo predstavuje 2,5 percenta zo všetkých ARO.

Medzi najčastejšie komplikácie patrili zápaly prínosových dutín (596), zápaly ucha (293) a zápaly pľúc (194). Agentúru SITA o tom informoval hlavný hygienik SR Ján Mikas.

Sedem nových prípadov SARI

Lekári v 12. týždni nahlásili aj 3 852 chorých na chrípku a chrípke podobné ochorenia, čo predstavuje 8,8 percenta z celkového počtu hlásených ARO. V porovnaní s predchádzajúcim týždňom chorobnosť klesla o 28 percent.

Najvyššiu chorobnosť zaznamenali v Trnavskom kraji, najnižšiu v Bratislavskom kraji. Na chrípku najviac ochoreli deti vo vekovej skupine od šesť do 14 rokov.

Lekári hlásili aj sedem prípadov ťažkých akútnych respiračných ochorení (SARI) – tri prípady v Žilinskom kraji, dva v Košickom a po jednom prípade v Banskobystrickom a Nitrianskom kraji. Z týchto prípadov zaznamenali lekári aj jedno úmrtie.

Od začiatku chrípkovej sezóny 2018/19 umrelo na SARI 44 ľudí.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ÚVZ Úrad verejného zdravotníctva SR