Čína hlási prudký nárast infikovaných, nariadila hromadné testovanie na COVID-19 či obmedzenie cestovania

Koronavírus Čína Wu chan
Foto: SITA/AP Photo/Ng Han Guan

Čína v stredu sprísnila obmedzenia a nariadila hromadné testovanie na prítomnosť ochorenia COVID-19 v mestách na východnom pobreží. Peking tak učinil v dôsledku najnovšieho nárastu prípadov koronavírusu v najľudnatejšej krajine sveta.

Na mýtnych stanovištiach v okolí mesta Pchu-tchien v provincii Fu-ťien už zaviedli kontroly, pričom viac ako desať úplne zatvorili. V neďalekých mestách Sia-men a Čchüan-čou pre šíriaci sa delta variant koronavírusu taktiež obmedzili cestovanie.

Viac o téme: Koronavírus

Národná zdravotná komisia v stredu uviedla, že v spomenutej provincii Fu-ťien zaznamenali ďalších 50 prípadov nákazy, väčšinou v oblasti mesta Pchu-tchien. V provincii potvrdili v ostatných dňoch najmenej 152 nových prípadov, čo spôsobilo zatvorenie stravovacích a voľnočasových zariadení i zrušenie množstva skupinových aktivít.

Od vypuknutia pandémie koronavírusu, ktorý prvýkrát zistili koncom roka 2019 v čínskom Wu-chane zaviedla Čína prísne opatrenia týkajúce sa testovania, karantény, požiadaviek na nosenie rúšok či pohybu osôb.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom