CINRE si pripísal ďalší unikátny zákrok

Cinre_aneur_pacient.jpg
Zľava: MUDr. Rastilav Bažík, primár neurointervenčného programu CINRE; 35-ročný pacient; MUDr. Ivan Vulev, PhD., MPH, FCIRSE riaditeľ a intervenčný rádiológ CINRE; MUDr. Tibor Balázs, primár endovaskulárneho programu CINRE | Foto: CINRE
Mladému mužovi s aneuryzmou pomohlo implantovateľné zariadenie

Tím intervenčných neurorádiológov bratislavskej nemocnice – Centra intervenčnej neurorádiológie a endovaskulárnej liečby (CINRE) vykonal ako prvý na Slovensku a v Čechách ďalší unikátny operačný zákrok na mozgových tepnách.

Tentokrát to bolo u 35-ročného pacienta s mozgovou aneuryzmou.

Ako informovalo CINRE, aneuryzma už v minulosti bola ošetrená neurochirurgicky. Kontrolné vyšetrenia však odhalili kompletné obnovenie prietoku vo výduti s ďalším rastom aneuryzmy.

Výduť kompletne uzavreli

„Vzhľadom na komplikované anatomické pomery výdute prichádzalo do úvahy bezpečné ošetrenie u mladého pacienta len s pomocou najmodernejšieho implantovateľného zariadenia pCONUS2,“ priblížilo CINRE.

Toto inovatívne zariadenie umožňuje intervenčným neurorádiológom vyradenie aneuryzmy z obehu bez uzáveru dôležitých tepien v jej bezprostrednom okolí. Zároveň sa eliminuje riziko následného mozgového infarktu.

Výkon bol v celkovej anestézii, trval dve hodiny, uskutočnil sa bez komplikácií a mozgová výduť bola kompletne uzatvorená.

Nemocnica CINRE sa špecializuje na miniinvazívnu intervenčnú liečbu kardiovaskulárnych a neurovaskulárnych ochorení. Len na mozgových tepnách minulý rok vykonala cez 1000 operácií.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie CINRE