Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kn_monitory_dychu.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: AGEL SK
12. 04. 2019 11:34 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA Diskusia

Desať monitorov dychu prišlo do komárňanskej nemocnice

Novorodenecké oddelenie je tak plne vybavené monitormi

Nemocnica Komárno prevzala od Nadácie Križovatka do užívania monitory dychu. Vďaka tomuto daru má v súčasnosti každý novorodenec na Novorodeneckom oddelení k dispozícii tento prístroj. Zamestnancom signalizuje poruchy dýchania, ktoré by mohli ohroziť život novorodencov. Informovala o tom hovorkyňa skupiny AGEL Iveta Chreneková.

„Monitory dychu Baby Sense II. slúžia na rozpoznanie porúch dýchania. Ak sa dýchanie zastaní na viac ako 20 sekúnd, alebo ak sa frekvencia dychu zníži pod hranicu 10 dychov za minútu, spustí sa zvuková aj svetelná signalizácia monitoru. Monitor dychu teda nezabráni vzniku respiračných problémov, upozorní však na ich výskyt a dá tak deťom šancu na život,“ vysvetlila vedúca lekárka novorodeneckého oddelenia Ingrid Moravcová.

Chcú vybaviť všetky nemocnice

Ťažiskovým zmyslom projektu „Mamička, dýcham“ je pomáhať vybaviť slovenské nemocnice a ich pôrodnícke a novorodenecké oddelenia monitormi dychu Babysense. Cieľom je, aby bolo monitorom dychu vybavené každé lôžko pre novorodencov a dojčatá.

Druhou časťou poslania projektu je zriaďovanie a prevádzka výpožičných miest, kde si rodičia novo narodených detí môžu pri odchode domov monitor dychu požičať. Aj doma tak môžu pokojne spať s vedomím, že dych ich dieťatka stráži monitor dychu.

Monitor dychu BabySense je Štátnym ústavom pre kontrolu liečiv je registrovaný ako zdravotnícka pomôcka.

Nadácia Križovatka

Mimovládna nezisková organizácia, ktorá od roku 2008 šíri ako jediná v SR povedomie o Syndróme náhleho úmrtia dojčiat (SIDS) a o možnostiach ochrany ohrozených detí do 1 roku veku. Vďaka darcom a sponzorom pomáha vybaviť slovenské nemocnice a pôrodnice monitorom dychu. Tento monitor dychu nielen stráži zástavu dychu, ale tiež apnoe pauzy, a akékoľvek nepravidelnosti dychu a okamžite spustí alarm, aby privolal pomoc rodiča, ktorý môže v prípade potreby včas poskytnúť dieťaťu prvú pomoc.

Odporúčané články

Komárňanská nemocnica otvorila endokrinologickú ambulanciu V Komárne otvorili zrekonštruovaný pavilón internistických disciplín

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Prekvapením pre Danka je Šeliga, „ktorý sa tváril ako aktivista“, nie Kiskova strana Aktualizované: Bývalý zamestnanec vo firme v Dubnici nad Váhom zastrelil nadriadeného Stále mi znie v ušiach ohromujúci aplauz fanúšikov, Chára je vďačný a hrdý na Boston Video: Andrej Kiska predstavil svoju stranu Za ľudí, jej priority a tváre (aktualizované) Kiskova strana Za ľudí má podľa politológa potenciál zasiahnuť do pomerov na politickej scéne Prečo (ne)cestovať do Iránu? Cestovateľské tipy

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X