Detská poliklinika v žilinskej nemocnici je už úplne bezbariérová

|
Foto: FNsP Žilina
Futbalisti MŠK Žilina darovali nemocnici novú schodiskovú plošinu.

Detská poliklinika žilinskej fakultnej nemocnice je už kompletne bezbariérová. Pomohli tomu futbalisti MŠK Žilina, ktorí nemocnici darovali novú schodiskovú plošinu.

Vďaka investícií vo výške 16 938 eur sú detskí lekári na 1. poschodí tejto budovy už bez problémov dostupní aj pre pacientov či návštevníkov s obmedzenou schopnosťou pohybu.

„Financie sa vyzbierali zo vstupného na exhibičný zápas pri príležitosti 110. výročia nášho klubu, plus z dražby dresov. Poskladali sa tiež aktuálni hráči MŠK Žilina a vedenie klubu,“ uviedol majiteľ MŠK Žilina Jozef Antošík.

Najväčšiu čiastku sa podarilo vydražiť za dres Milana Škriniara.

Antošík dodal, pokiaľ to bude možné, žilinskí futbalisti budú v takýchto aktivitách radi pokračovať i naďalej.

Zilina_plosina.jpg
Foto: FNsP Žilina

Foto: FNsP Žilina

Futbalisti chcú pomáhať aj naďalej

Žilinskí futbalisti zavítali počas návštevy nemocnice aj k najmenším pacientom na oddelení pediatrie a pediatrickej ortopédie.

Hospitalizované deti i rodičia sa stretli s takmer celým tímom hráčov najvyššej slovenskej futbalovej ligy, ktorí sa aktuálne pripravujú na sobotný prvý zápas jarnej časti súťaže.

Nechýbali ani dvaja bývalí hráči, ktorí si minulý rok zahrali v spomínanom exhibičnom zápase, a to Miroslav Barčík a Radoslav Zabavník.

Spolupráca s MŠK Žilina so žilinskou nemocnicou pokračuje už od roku 2016, kedy klub prispel pediatrickému oddeleniu na nákup nového EKG prístroja.

Obnova detskej polikliniky bude pokračovať

Podľa slov generálneho riaditeľa Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina Igora Stalmaška plánuje nemocnica napredovať v zmenách v detskej poliklinike.

„Zmodernizovali sme už ambulanciu pediatrickej ortopédie, pediatrickú príjmovú ambulanciu a ambulanciu detskej pohotovosti. Dnes sú už všetky kompletne zrekonštruované. Čakajú nás ešte sociálne zariadenia, ktoré sú v nevyhovujúcom stave, a nutná je tiež výmena okien,“ zdôraznil Stalmašek.

Do prác sa chce nemocnica pustiť hneď, ako sa jej podarí získať potrebné finančné prostriedky a následne vysúťažiť zhotoviteľa stavebných prác.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie FNsP ZA Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina