Dolinský bude riadiť projekt novej UNB, Valocký ide na jeho miesto

Jozef Dolinský
Jozef Dolinský Foto: SITA / Ján Slovák

AKTUALIZOVANÉ: Dolinský bude naďalej primárom v NOÚ. Vedením nitrianskej nemocnice je poverený Kamil Koleják .

Nečakané personálne zmeny ohlásilo v utorok ministerstvo zdravotníctva. Z čela Národného onkologického ústavu odchádza Jozef Dolinský. Ako informovala hovorkyňa rezortu Stanislava Luptáková, Dolinský bude riadiť projekt novej Univerzitnej nemocnice Bratislava.

Od 1. decembra bude Dolinský šéfom tímu zodpovedného za prípravu a realizáciu novej univerzitnej nemocnice. Túto pozíciu bude zastávať na Ministerstve zdravotníctva SR v priamej pôsobnosti ministra Tomáša Druckera.

„MZ SR má záujem využiť bohaté manažérske skúsenosti MUDr. Jozefa Dolinského pri príprave a realizácii Novej Univerzitnej nemocnice v Bratislave, kde posilní najužší pracovný tím,“ zhodnotil Drucker.

„Riadenie NOÚ ma veľmi veľa naučilo a to nielen profesionálne, ale predovšetkým ľudsky. Ďakujem pánovi ministrovi za dôveru a teším sa na novú výzvu spojenú s najväčším nemocničným projektom v histórii našej krajiny. Verím, že čoskoro bude nová univerzitná nemocnica pripravená prijímať pacientov,“ uviedol Dolinský.

„Chcel by som tiež zdôrazniť, že aj naďalej budem zastávať pozíciu primára Oddelenia ambulantnej chemoterapie NOÚ, ktoré vediem už viac ako štyri roky,“ spresnil Dolinský.

SITA / Jozef Jakubčo
SITA / Jozef Jakubčo Foto: SITA / Jozef Jakubčo

Valocký z Nitry na Klenovú

Onkologický ústav bude od decembra riadiť doterajší riaditeľ nitrianskej nemocnice Jozef Valocký.

„V Nitre som pôsobil osem rokov a možnosť viesť NOÚ som prijal ako manažérsku výzvu. Mimoriadne mi záleží na tom, aby sa toto zariadenie aj naďalej profilovalo ak pracovisko, kde sa poskytuje špičková zdravotná starostlivosť na tej najvyššej úrovni,“ vyhlásil k svojmu menovaniu Valocký.

Vedením fakultnej nemocnice v Nitre bude poverený doterajší prednosta Neurochirurgickej kliniky Kamil Koleják, ktorý nemocnicu už v minulosti viedol.

Odvolaný aj neodvolaný

Na odvolanie Valockého z čela nitrianskej nemocnice, vyzývali odborári aj pacientska organizácia. Na príčine mal byť pretrvávajúci nedostatok anestéziológov v nemocnici.

Nemocnica sa borila s niekoľkými ďalšími škandálmi – kauza bielenia karty novorodenca, nákup operačných stolov, či naposledy medializovaný prípad údajne pridlhého čakania vážne chorej pacientky.

FN Nitra však na druhej strane získala titul Nemocnica roka vďaka svojmu hospodáreniu.

Bez problémov nebol ani Národný onkologický ústav – najprv musel ustáť škandál s kšeftovaním s liekmi, nedávno zase polícia zatkla onkológa Tomáša Š., ktorý sa priznal k braniu úplatku.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Kamil Koleják
Firmy a inštitúcie FN NR Fakultná nemocnica NitraNOÚ Národný onkologický ústav