Dolnooravská nemocnica má nový CT prístroj

Ct_ilustr.jpg
Foto: Pixabay.com

Cena prístroja spolu s päťročnou zárukou a servisom predstavuje 622-tisíc eur

Dolnooravská nemocnica s poliklinikou v Dolnom Kubíne má nový CT prístroj. Cena prístroja spolu s päťročnou zárukou a servisom predstavuje 622-tisíc eur. Zakúpili ho pod gesciou Ministerstva zdravotníctva SR ako výsledok centrálneho obstarávania.

Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) tiež financoval všetky stavebné úpravy vrátane projektovej dokumentácie, ktoré stáli ďalších 180-tisíc eur.

Prístroj podľa ŽSK disponuje vysokou rozlišovacou schopnosťou, čo umožňuje lekárom získať kvalitnejšie informácie v kratšom čase.

Všetky pracoviská sú digitalizované

„Nové CT pracovisko je doplnením komplexnej modernej diagnostickej techniky v našej nemocnici, ktorá už prevádzkuje pracovisko magnetickej rezonancie, mamologické centrum či mobilné RTG,“ konštatoval riaditeľ nemocnice Jozef Mintál.

Všetky pracoviská sú kompletne digitalizované, čo umožňuje prenos informácií a možnosť konzultácie medzi odborníkmi nielen v župných nemocniciach, ale na celom Slovensku.

Dolnooravská nemocnica s poliklinikou je jednou zo štyroch nemocníc v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK. V súčasnosti má 300 lôžok. Poskytuje liečebno-preventívnu starostlivosť pre spádovú oblasť s takmer 70-tisíc obyvateľmi a nadregionálnu ústavnú a odbornú ambulantnú starostlivosť pre Oravu a dolný Liptov. Zároveň má celoslovenskú pôsobnosť pre operácie štítnej žľazy a ciev.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Dolnooravská NsP Dolný KubínSVaLZ Spoločné vyšetrovacie a liečebné zložky