Dve štátne príspevkové organizácie poznajú svojich generálnych riaditeľov

Fakultná nemocnica Nitra
Foto: SITA / Martin Havran

Konkrétne ide o Fakultnú nemocnicu Nitra a Záchrannú službu Košice.

Generálnym riaditeľom štátnej príspevkovej organizácie Fakultná nemocnica Nitra sa stal Kamil Koleják. Informoval o tom rezort zdravotníctva na svojej webovej stránke. Výberové konanie sa uskutočnilo 5. a 27. októbra na Ministerstve zdravotníctva SR.

„Do výberového konania sa v stanovenom termíne prihlásili traja uchádzač, jeden uchádzač písomne oznámil neúčasť na výberovom konaní. Výberového konania sa zúčastnili dvaja uchádzači, ktorí splnili predpoklady a požiadavky zriaďovateľa,“ uviedol rezort.

Záverečné hodnotenie sa uskutočnilo 27. októbra, v rámci ktorého výberová komisia zhodnotila výsledky uchádzačov (písomné overenie odborných znalostí uchádzačov a projekty stratégie rozvoja organizácie) pridelením bodov.

Košickú záchranku povedia Milan Kurčík

Ako tiež informovalo ministerstvo, generálnym riaditeľom štátnej príspevkovej organizácie Záchranná služba Košice sa stal Milan Kurčík.

Podľa dostupných informácií sa výberové konanie uskutočnilo 5. a 23. októbra na ministerstve. „Výberového konania sa zúčastnil jeden uchádzač, ktorý sa v stanovenom termíne prihlásil do výberového konania a zároveň splnil predpoklady a požiadavky zriaďovateľa,“ uviedol rezort.

Aj v tomto prípade výberová komisia zhodnotila výsledky uchádzača, pričom záverečné hodnotenie sa uskutočnilo 23. októbra.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Kamil Koleják
Firmy a inštitúcie FN NR Fakultná nemocnica Nitra