FN Nitra vybrala zhotoviteľa nadzemného tunela

Architekt
Foto: Thinkstock

Tunel postaví firma SimKor s.r.o. z Banskej Štiavnice za 498 471,74 eura bez DPH

Fakultná nemocnica (FN) v Nitre vybrala zhotoviteľa nadzemného tunela, ktorý prepojí liečebný pavilón a pavilón chirurgických disciplín. Víťazom verejnej súťaže sa stala firma SimKor s.r.o. z Banskej Štiavnice. Tunel postaví za 498 471,74 eura bez DPH.

Predpokladaná hodnota zákazky v súťaži, ktorú vypísala nemocnica ešte za bývalého riaditeľa nemocnice Jozefa Valockého, bola 777-tisíc eur bez DPH.

Ako sa píše v zmluve o dielo, stavba bude financovaná z kapitálových výdavkov štátneho rozpočtu vo výške 300-tisíc eur a z vlastných zdrojov nemocnice. Tunel má byť hotový do 31. mája 2017. Záručná doba na dielo bude päť rokov.

Chirurgický a liečebný pavilón stoja oproti sebe, delí ich cesta a trávnik. O prepojení pavilónov sa hovorí už od roku 2012, keď otvorili v areáli nemocnice nový liečebný pavilón.

Nadzemný tunel bude slúžiť pre pacientov a zamestnancov, zabezpečí rýchlejší a bezpečnejší presun osôb a tovarov.

Pripravujú aj heliport

Fakultná nemocnica pripravuje aj výstavbu heliportu, ktorý vznikne na streche pavilónu chirurgických disciplín. V súčasnosti pristávajú záchranárske vrtuľníky na ploche, ktorá oficiálne nie je heliportom.

Súťaž na zhotovenie projektovej dokumentácie a inžinierskej činnosti vyhralo pred časom architektonické štúdio Atrium, s.r.o. z Košíc na základe najnižšej cenovej ponuky vo výške 74-tisíc eur bez DPH.

Heliport vznikne na hliníkovej plošine a musí spĺňať požiadavky na prevádzku vrtuľníka typu AGUSTA Westland AW 139.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie FN NR Fakultná nemocnica Nitra