Import z Rakúska a koronavírus má aj 8-ročné dieťa. Kto sú noví infikovaní v Bratislavskom kraji?

Koronavírus, test
Foto: ilustračné, SITA/AP.

Bratislavský kraj má za posledný deň 83 nových prípadov koronavírusu. „Ide o 46 mužov a 37 žien,“ informoval Regionálny úrad verejného zdravotníctva Bratislava na sociálnej sieti Facebook s tým, že najmladšie je 8-ročné dieťa z okresu Bratislava I, najstaršou je 89-ročná žena z okresu Pezinok.

Niektoré osoby sú bez príznakov

Prípady sa podľa hygienikov vyskytli vo všetkých okresoch Bratislavského kraja. „Medzi pozitívnymi sú najmä osoby, ktoré boli v rámci epidemiologických vyšetrovaní aktívne dohľadané našimi pracovníkmi a následne otestované, nakoľko boli v kontakte s pozitívnymi osobami či už v rámci rodiny, svojich známych alebo pracoviska,“ uviedli.

Viac o téme: Koronavírus

Zaznamenali však aj sporadický výskyt bez epidemiologických súvislostí s už potvrdenými prípadmi v kraji a import z Rakúska. „Niektoré osoby sú bez príznakov ochorenia COVID-19, ale sú aj takí, ktorí mali kašeľ, nádchu, triašku, teplotu nad 38 stupňov, pociťovali únavu a malátnosť, bolesti svalov, kĺbov a hlavy,“ priblížili hygienici.

Dodržujte nariadené opatrenia

Niektoré šetrenia ešte stále prebiehajú. „Naďalej pokračujeme v nariaďovaní domácich karantén a samozrejme v aktívnom vyhľadávaní a testovaní kontaktov pozitívnych osôb s cieľom zamedziť šírenie ochorenia v kraji,“ doplnili a vyzvali verejnosť k zodpovednosti, aby sa nový koronavírus nešíril. „Dodržujte nariadené opatrenia, noste rúška, dodržujte odstupy a po príchode domov si umyte ruky,“ dodali na záver.

Za posledný deň (piatok) celkovo na Slovensku pribudlo až 552 infikovaných. Je to najvyšší denný prírastok od začiatku pandémie a štvrtý deň za sebou máme rekordné číslo – 22. septembra sme mali 338 nových infikovaných, 23. septembra ich bolo 360 a 24. septembra 419.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie RÚVZ Bratislava