Kabinet odsúhlasil masívnu rekonštrukciu banskobystrickej fakultnej nemocnice

FDR
Foto: SITA / Jakub Julény

„Stredoslovenský región si zaslúži takúto významnú investíciu,“ uviedol Pellegrini.

Vláda súhlasí s masívnou rekonštrukciou Fakultnej nemocnice s poliklinikou F. D. Roosevelta. Uviedol to premiér Peter Pellegrini na tlačovej besede. Ministri na stredajšom zasadnutí vlády schválili návrh rekonštrukcie, ktorý predložila ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská spolu s analýzou postavenia nemocnice.

„Stredoslovenský región si zaslúži takúto významnú investíciu,“ uviedol Pellegrini. Predpokladaná hodnota zákazky je zhruba 104 mil. eur s DPH.

Rekonštrukcia za plnej prevádzky

Podľa ministerky zdravotníctva je plánovaná rekonštrukcia v kontexte stratifikácie nemocníc. Mala by začať koncom roka 2019, v lete 2023 by mala byť hotová.

Nemocnica sa bude rekonštruovať za plnej prevádzky, pacienti podľa Kalavskej nebudú pociťovať obmedzenia.

„Chceme, aby pacient v čo najkratšom čase videl výsledky našej práce, “ povedala ministerka . „Nám skutočne záleží na tom, aby boli pacienti liečení v pekných priestoroch, v pekných nemocniciach,“ dodala.

FNsP FDR

Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta k 31.decembru 2017 disponovala lôžkovým fondom 901 lôžok a 15 lôžok na dennom psychiatrickom stacionári.

Nemocnica má ročne v priemere takmer 34 tisíc hospitalizovaných pacientov, realizuje takmer 465 tisíc ambulantných vyšetrení a 15 tisíc anestézií.

Je mestskou nemocnicou, no zároveň má v rámci okresu a kraja jedinečné postavenie, nakoľko je v spádovej oblasti s 660 tis. obyvateľov jediným koncovým poskytovateľom zdravotnej starostlivosti.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie FNsP FDR BB Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica