Kežmarská nemocnica začala s rekonštrukčnými prácami

Nemocnica Kežmarok
Foto: AGEL SK

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL, začala s rekonštrukciou hlavného vstupu a prízemia nemocnice. Informovala o tom hovorkyňa Agelu Alžbeta Sivá.

Na prízemí sa nachádzajú ambulancie – chirurgická, traumatologická, detská neurologická, USG ambulancia a tiež ambulantná pohotovostná služba pre deti a dorast.

Rekonštrukčné práce nebudú mať vplyv na dostupnosť a kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti, zdôraznila Sivá.

Výmeny a obmeny

V rámci prestavby nemocnica zavedie novú elektroinštaláciu a vnútornú kanalizáciu. Vymenia sa aj obklady a dlažby v sociálnych zariadeniach, kde budú vybudované nové toalety s rozšíreným bezbariérovým vstupom a zakúpia sa celkom nové sanitárne zariadenia.

Súčasťou obmeny by mali byť taktiež nová podlaha, steny, podhľady, osvetlenie a výmena všetkých dverí na chodbe. Rekonštrukcia potrvá do konca októbra 2018.

„Vďaka modernizácii za viac ako 75-tisíc eur sa pacienti môžu tešiť na celkom nové sociálne zariadenia s rozšírenými bezbariérovými vstupmi, čím získajú väčší komfort a zdravotnícky personál zlepšené pracovné podmienky,“ uviedol riaditeľ nemocnice Viktor Halíř.

Vymenené budú tiež vstupné dvere na centrálnych operačných sálach, pôrodnici a vstupe do nemocnice z interného oddelenia.

Nevyužíté operačky prerábajú na laboratóriá

Súčasne v nemocnici prebiehajú rekonštrukčné práce v dlhodobo nevyužívaných priestoroch operačných sál, ktoré budú slúžiť pre účely laboratórnych vyšetrovacích metód, konkrétne biochemicko-hematologické laboratórium.

Týmto sa zvýši dostupnosť  a urýchli sa čas čakania na výsledky vyšetrení, čím bude zabezpečený väčší komfort pre zdravotníckych pracovníkov a hlavne rýchlejšia diagnostika pre pacientov.

V neposlednom rade sa očakáva zníženie nákladov na logistiku pri preprave biologického materiálu.

Kežmarská nemocnica zabezpečuje zdravotnú starostlivosť pre spádovú oblasť  s viac ako 74-tisíc  obyvateľmi.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Nemocnica Dr. V. Alexandra Kežmarok