Koronavírus: PCR testy odhalili na Slovensku desiatky nakazených, pribudla jedna obeť a zvýšil sa aj počet hospitalizovaných

Koronavírus, test
Čo sa týka počtu prípadov a hospitalizácií, vo veľkej miere sa kopíruje trend z minulého roka. Foto: ilustačné, Jens Buettner/dpa via AP.
  • aktualizované 3. augusta 11:28

Za pondelok malo na Slovensku pozitívny výsledok PCR testu 41 osôb, laboratóriá pritom vykonali 7 703 vyšetrení. Počet hospitalizovaných s potvrdeným ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň stúpol o 11 pacientov, v nemocniciach je tak 92 ľudí.

Viac o téme: Koronavírus

Pribudla jedna obeť ochorenia COVID-19.  V pondelok dostalo prvú dávku vakcíny takmer 3 600 ľudí. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.

Antigénové testy odhalili 26 nakazených

„Z celkového počtu 5 216 sekvenovaných vzoriek je počet pozitívne testovaných na delta variant 293, čo predstavuje 5,6-percentné zastúpenie. Za posledný týždeň je počet pozitívne testovaných na delta variant 74 vzoriek z celkového počtu 87 sekvenovaných vzoriek. Predstavuje to 85,1-percentné zastúpenie,“ informovalo Ministerstvo zdravotníctva SR.

Do štatistík pribudlo aj 26 pozitívne testovaných antigénovými testami, v pondelok ich vykonali viac ako 6 300. Najviac pozitívne testovaných RT-PCR testami bolo v Bratislavskom kraji, kde potvrdili 15 prípadov nákazy.

Nasledujú Banskobystrický kraj a Košický kraj so šiestimi infikovanými a Prešovský a Žilinský s piatimi. Trnavský kraj eviduje dva pozitívne PCR testy, Nitriansky a Trenčiansky zhodne po jednom.

Pľúcnu ventiláciu potrebujú tri osoby

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny je 2 260 743, za predchádzajúci deň pribudlo 3 575 zaočkovaných. Druhú dávku vakcíny už dostalo 1 987 436 ľudí, uplynulý deň sa zaočkovalo 5 490 ľudí.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Hospitalizovaných je 92 pacientov, z nich potvrdené ochorenie má 47 ľudí. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti (JIS) sú piati pacienti, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebujú tri osoby.

Celkový počet potvrdených obetí na pľúcnu formu COVID-19 je 12 541 a celkový počet úmrtí „s COVIDom“ je 2 457.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MZ SR Ministerstvo zdravotníctva SRNCZI Národné centrum zdravotníckych informácií