Koronavírus v Česku má viac ako 113-tisíc ľudí a v nemocniciach sú tisíce pacientov

Koronavírus
Foto: ilustračné, SITA/AP.

V utorok v Českej republike padol ďalší rekord v počte prípadov nákazy novým koronavírusom. Laboratóriá počas dňa odhalili 11 984 infikovaných. Informuje o tom portál TN.cz. Za vysokými číslami stojí aj vyšší počet testov. Dosiaľ ich už v krajine vykonali viac ako 1,8 milióna.

Ochoreniu COVID-19 podľahlo už 1619 ľudí

V súčasnosti je v Česku viac ako 113-tisíc aktívnych prípadov, z toho je podľa dát ministerstva zdravotníctva 4 064 pacientov v nemocniciach.

Viac o téme: Koronavírus

Celkovo koronavírus v krajine potvrdili u vyše 193-tisíc ľudí. V dôsledku nákazy zomrelo 1619 osôb a viac ako 79-tisíc sa už uzdravilo.

Babišova vláda ohlási nové opatrenia

Najvážnejšia situácia je momentálne na Zlínsku, kde hlásia 935,55 nakazených na 100-tisíc obyvateľov. Nasledujú Plzeň-sever (845,22), Plzeň-jih (800,15) a okres Uherské Hradiště (773,42).

V stredu ráno sa mimoriadne schádza česká vláda a prerokuje nové opatrenia. Minister zdravotníctva Roman Prymula podľa zistení portálu Seznam Zprávy navrhne uzavretie obchodov a služieb s výnimkou potravín a drogérií.  Dôvodom je ešte stále veľký počet kontaktov medzi ľuďmi.

O konkrétnej podobe návrhu sa minister v utorok večer rozprával s hygienikmi. Zdroje z vlády pre portál popreli, že by stredajšie sprísnenie malo znamenať úplný lockdown.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Roman Prymula