Koronavírusom sa v Indii nakazilo už vyše šesť miliónov ľudí, chorí pribúdajú závratným tempom

Koronavírus, India
Hoci hlási India jeden z najvyšších denných prírastkov spomedzi všetkých krajín, zároveň má aj najvyšší podiel uzdravených. Foto: SITA/AP

V pondelok presiahol počet potvrdených prípadov nákazy koronavírusom v Indii šesť miliónov. Tamojšie ministerstvo zdravotníctva v pondelok ohlásilo 82 170 nových infikovaných za ostatných 24 hodín, čím sa celkový počet dostal na 6 074 703.

Za deň tiež pribudlo najmenej 1 039 nových úmrtí. Celkovo v dôsledku komplikácií spôsobených ochorením COVID-19 od začiatku pandémie zomrelo 95 542 osôb.

Nové prípady v Indii pribúdajú rýchlejšie ako v iných častiach sveta. Predpokladá sa, že v nadchádzajúcich týždňoch prekoná Spojené štáty americké, kde hlásia viac ako sedem miliónov prípadov, a stane sa najhoršie zasiahnutou krajinou na svete.

India zaznamenáva vysoký nárast nových prípadov, tiež má však najvyšší počet uzdravených pacientov na svete. Z COVID-19 sa v druhej najľudnatejšej krajine sveta zotavilo viac ako päť miliónov osôb, uvádza ministerstvo zdravotníctva s tým, že miera uzdravenia je 82 percent.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom