Košická univerzitná nemocnica zrekonštruovala zubnú kliniku

Klinika stomatológie UNLP Košice
klinika stomatológie UNLP Košice

Klinika stomatológie a maxilofaciálnej chirurgie v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura Košice sa dočkala rekonštrukcie. Ako inofmrovala hovorkyňa nemocnice Ivana Vaněková, rozsiahla rekonštrukcia trvala tri mesiace.

Súčasťou opráv bola aj výmena okien. Keďže klinika sídli v pamiatkovo chránenej budove, nové okná sú replikami tých pôvodných.

Celú opravu nemocnica realizovala vlastnými zamestnancami a z vlastných prostriedkov. Náklady na rekonštrukciu predstavujú asi 65-tisíc eur.

Zrekonštruovali takmer všetko

Opravou prešlo šesť lôžkových izieb, chodba, zariadenia na osobnú hygienu pre pacientov a personál. Zrekonštruovali aj všetky priestory, ktoré tvoria zázemie lôžkového oddelenia, teda kuchynka na podávanie stravy, jedáleň, izba sestier či ošetrovňa.

Súčasťou rekonštrukcie bola montáž nového dorozumievacie zariadenie pacient – sestra na všetkých lôžkových izbách aj na WC a v sprchách.

Klinika stomatológie UNLP Košice
klinika stomatológie UNLP Košice Foto: UNLP Košice

Ako uviedol vedúci úseku technických a prevádzkových činností Branislav Ropek, všetky priestory dostali nové keramické obklady, maľbu aj nátery. Pribudli aj nové umývadlá, WC, sprchy či vodovodné batérie. Oddelenie je vybavené novým nábytkom, ako sú skrine pre pacientov, stoličky do jedálne a ďalšie.

Historická budova

Klinika sídli v budove, ktorú postavili v 20. rokoch minulého storočia. V roku 1948 v nej začatá výučba zubného lekárstva a tým vznikla Klinika zubného lekárstva.

Na tejto klinike za obdobie poskytovania zdravotnej starostlivosti ošetrili viac ako 1,5 milióna pacientov a vychovala v pregraduálnom štúdiu viac ako 2,5 tisíc zubných lekárov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav Ropek
Firmy a inštitúcie UNLP KE Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice