Ku zníženiu vekovej hranice pre Pfizer/BioNTech zatiaľ nedôjde, na výber bude aj Sputnik V

Prínosy očkovania prevažujú nad akýmikoľvek rizikami.
Foto: Ilustračné, SITA/Milo Fabian

V novom objednávacom systéme na očkovanie bude možnosť prihlásiť sa aj na neregistrovanú vakcínu. Uviedol to v stredu minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

Aktuálne podľa neho rezort čaká na výsledky testov vakcíny Sputnik V z maďarského laboratória a na dohodu s ruskou stranou, ktorej súčasťou je aj prípadné zverejnenie zmluvy o nákupe vakcíny Sputnik V.

Viac o téme: Koronavírus

Zverejnenie zmluvy o nákupe ruskej vakcíny Sputnik V je otázkou niekoľkých dní. Na tlačovej konferencii o tom informoval minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. S ruskou stranou podľa jeho slov veľmi intenzívne rokujú, ich cieľom má byť aj zverejnenie zmluvy.

Veková hranica na očkovanie vakcínou od konzorcia Pfizer/BioNTech sa zatiaľ znižovať nebude. Ako na tlačovej konferencii uviedol minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský, rezort chce intenzívne vyhľadávať starších ľudí a doočkovať klientov zariadení sociálnych služieb.

Viac o téme: Koronavírus COVID-19 vakcína

V najbližšom týždni táto aktivita pôjde tam, potom to však nevylučujem,“ povedal minister v súvislosti s možným znižovaným vekového obmedzenia na očkovanie touto vakcínou.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Vladimír Lengvarský
Firmy a inštitúcie BioNTechPfizerSputnik V