Lekárnická komora sa vlani snažila zlepšovať zdravotníctvo

Lekarnik
Foto: Thinkstock

Prezident SLeK Ondrej Sukeľ nechcel komentovať ministra Druckera a činnosť ministerstva pod jeho vedením.

Slovenská lekárnická komora zastrešila v minulom roku viacero aktivít, ktoré svojou trochou prispeli k zlepšovaniu slovenského zdravotníctva. Pre agentúru SITA to povedal prezident Slovenskej lekárnickej komory (SLeK) Ondrej Sukeľ.

„Projektom Nedostupné lieky sme komplexne poukázali na rastúci problém špekulatívnych obchodov s liekmi a podporili tak kvalitný návrh novely zákona o liekoch, ktorým sa zásadne zlepší dostupnosť liekov pre slovenských pacientov,“ priblížil.

Vzdelávali aj pacientov

V rámci osvetových kampaní sa do aktívnej činnosti zapojili desiatky lekárnikov, SLeK vydala tri odborné publikácie a zamerala pozornosť na konkrétne témy – liečba detí, bezpečnosť liekov u dojčiacich žien a lieky ako rizikovú súčasť každej domácnosti. 

Komora tiež začala vydávať nový odborný časopis.

„Zorganizovali sme množstvo vzdelávacích podujatí a naštartovali sme proces vnútornej reformy a rozvoja komory. Ak každý v rezorte začne sám od seba, je šanca výrazne a rýchlo zlepšiť výsledky slovenského zdravotníctva. To prajem všetkým inštitúciám, ktoré rezort spoluvytvárajú,“ doplnil Sukeľ.

Hodnoteniu ministra sa vyhýbajú

K hodnoteniu ministra zdravotníctva Tomáša Druckera, ktorý na svoj post nastúpil v minulom roku, sa prezident komory lekárnikov nechcel vyjadrovať.

„Nepovažujem za správne obmedziť vyjadrenie na posudzovanie či už osoby ministra, alebo činnosti ministerstva ako inštitúcie. Na túto otázku by mal každý subjekt v zdravotníctve pôsobiaci odpovedať sebareflexiou a zhodnotením vlastného prínosu v prospech spoločného dobra,“ dodal.

Podľa šéfa SLeK je nevyhnutné začať komunikovať pozitívne zmeny, poukazovať na dobré príklady a hľadať i tie najmenšie možnosti, ktoré budú prospešné pre pacientov.

„SLeK v budúcom roku plánuje viacero rozvojových projektov, ktoré zlepšia každodennú prácu farmaceutov v prospech pacientov,“ uzavrel Sukeľ.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie SLeK Slovenská Lekárnická Komora