Lekárska komora je šokovaná situáciou v Nemocnici Poprad, ďalší lekári podali výpovede

Lekar tablet
Foto: Thinkstock

Slovenská lekárska komora (SLK) i naďalej podrobne sleduje dianie v popradskej nemocnici.

„Sme doslova šokovaní najnovšími informáciami o tom, že sa tu nielen de facto, ale ani de jure nič nezmenilo. Hoci riaditeľ Anton Hanušín ešte minulý týždeň oficiálne deklaroval svoju rezignáciu na post riaditeľa, stále ju v podstate riadi. Pre lekárov aj ostatných zdravotníckych pracovníkov je práca za týchto okolnosti doslova frustrujúca a podľa našich informácií už ďalší lekári podali výpovede a niektorí zvažujú výpovede podať,“ uviedla manažérka pre komunikáciu a médiá SLK Nancy Závodská.

Výzva pre Krajčího

SLK preto verejne vyzýva ministra zdravotníctva, aby okamžite začal konať a poveril riadením popradskej nemocnice niekoho, kto prispeje k stabilizácii pomerov v nej.

Ako sa píše v stanovisku SLK, minister zdravotníctva dal verejný prísľub, že prijíma rezignáciu doktora Hanušína, preto považujú túto situáciu za nepochopiteľnú.

„Vyjadrenie rezortu zdravotníctva, že musia počkať na to, kým im Anton Hanušín doručí notárom podpísanú rezignáciu, aby mohli konať, sa nám javí len ako obštrukcia, ktorá je v momentálnej situácii absolútne neprijateľná,“ uviedla Závodská.

Pribúdajú nakazení zdravotníci

Situáciu v popradskej nemocnici je podľa lekárskej komory potrebné čo najskôr vyriešiť, pretože v nemocnici pribúdajú nakazení zdravotníci, ale i nakazení pacienti, takže zabezpečiť zdravotnú starostlivosť a realizovať všetky protipandemické opatrenia nie je jednoduché.

„Pre zabezpečenie zdravotnej starostlivosti je upokojenie pomerov životne dôležité nielen pre pracovníkov nemocnice, ale aj pre pacientov širokého popradského regiónu,“ dodala Závodská.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Nancy Závodská
Firmy a inštitúcie Nemocnica PopradSLK Slovenská lekárska komora