Lengvarského ministerstvo predstavilo aplikáciu e-lôžko. Uľahčí komunikáciu dispečerov s infikovanými pacientmi (video)

Eložko

V rámci zlepšenia manažmentu pacienta s koronavírusom a uľahčenie komunikácie s operačným strediskom a nemocnicami Ministerstvo zdravotníctva v utorok predstavilo aplikáciu e-lôžko.

Viac o téme: Koronavírus

Efektívny nástroj, ktorý má pri prevoze pacienta s COVID-19 identifikovať čo najskôr nemocnicu s voľným lôžkom pre pacienta, v úvode tlačovej konferencie predstavil štátny tajomník rezortu Kamil Száz. Aplikácia by sa mala využívať najmä na sledovanie lôžok s umelou pľúcnou ventiláciou, takzvaných ’high flow‘ lôžok a kyslíkových lôžok.

Funkcia rezervácie lôžka

„Aplikácia e-lôžko zjednodušuje dispečerom ich každodennú prácu, keďže majú v podstate na veľmi jednoduchom dashboarde viditeľné všetky voľné kapacity nemocníc a vedia veľmi rýchlo a promptne reagovať na požiadavky z terénu a smerovať sanitky okamžite do nemocníc, kde môžu pacienta prijať,” vysvetlil riaditeľ Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Juraj Kottner.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Zároveň ocenil funkciu rezervácie lôžka, vďaka ktorej sa nemôže stať, že by na rovnaké lôžko smerovali dvaja pacienti v rôznych sanitkách.

Aplikáciu testujú aj štátne nemocnice

Prezident Asociácie nemocníc Slovenska Marián Petko vzájomnú koordináciu uľahčenú aplikáciou e-lôžko rovnako ocenil, pričom informoval, že s týmto nástrojom pracujú nemocnice už približne 14 dní.

Rovnako dlho aplikáciu testujú aj štátne nemocnice, ako potvrdil prezident Asociácie štátnych nemocníc Mongi Msolly. „Všetky nemocnice deklarovali, že aplikácia je bezproblémová a funkčná,” dodal Msolly.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj KottnerKamil SzázMarian PetkoMongi Msolly
Firmy a inštitúcie MZ Ministerstvo zdravotníctva SR