LOZ Trnava zastrašuje verejnosť, tvrdí nemocnica

FN Trnava
Foto: SITA / Ivan Kopčáni

Podľa hovorcu Fakultnej nemocnice v Trnave Matúša Stračiaka vedenie každodenne aktualizuje informácie a prispôsobuje plán tak, aby bola aj od 1. februára zabezpečená kvalitná zdravotná starostlivosť aj v prípade, ak by už ani jedna sestra nestiahla výpoveď.

Lekárske odborové združenie (LOZ) v Trnave zastrašuje verejnosť. Tvrdí to vo svojom stanovisku Fakultná nemocnica Trnava. Podľa nej vyjadrenie, ktoré médiám poskytol predseda LOZ v Trnave Patrik Princ, v ktorom konštatoval, že vedenie nemocnice pristupuje k situácii s výpoveďami sestier laxne a nemá plán zabezpečenia zdravotnej starostlivosti po uplynutí výpovednej lehoty sestier, nekorešponduje s reálnou situáciou a nereprezentuje názor lekárov a vedenia FN Trnava.

Ako ubezpečil hovorca nemocnice Matúš Stračiak, vedenie každodenne aktualizuje informácie a prispôsobuje plán tak, aby bola aj od 1. februára tohto roka zabezpečená kvalitná zdravotná starostlivosť aj v prípade, ak by už ani jedna sestra nestiahla výpoveď.

LOZ v Trnave dáva podľa Stračiaka vyjadrenie bez toho, aby sa aspoň raz jeho zástupcovia snažili v spolupráci s vedením Fakultnej nemocnice Trnava zistiť, ako je zabezpečená zdravotná starostlivosť.

„O konkrétnom pláne zabezpečenia zdravotnej starostlivosti sa predseda LOZ Princ ani iní zástupcovia LOZ u vedenia Fakultnej nemocnice Trnava nikdy neinformovali, preto ho nijakým spôsobom nemajú kompetenciu posudzovať,“ dodal hovorca.

Z vyjadrení predsedu LOZ Trnava podľa Stračiaka vyplýva, že odborové združenie bolo zatiahnuté do politického boja a je pravdepodobné, že tieto vyjadrenia sú politicky koordinované a využívajú sa na zastrašovanie a dezinformovanie pacientov.

„Zástupcovia LOZ Trnava mali u vedenia Fakultnej nemocnice Trnava vždy možnosť otvorenej komunikácie, čo v rámci témy ani jedinýkrát nevyužili. Vedenie nemocnice aktívne komunikuje so sestrami a neustále tiež s vedúcimi pracovníkmi jednotlivých kliník a oddelení,“ uviedol Stračiak.

Ako potvrdila primárka Internej kliniky FN Trnava Silvia Hojerová, napriek tomu, že je členkou odborového združenia, nie je informovaná o tom, že by sa LOZ zaoberala novovzniknutou situáciou výpovedí sestier.

Primár neurologického oddelenia Georgi Krastev poznamenal, že v rámci komunikácie s primármi nemocnice a ostatných nemocníc v blízkom okolí vytvárajú riešenia tak, aby ju pacient v čo najmenšej miere pocítil a aby nebolo ohrozené poskytovanie akútnej zdravotnej starostlivosti.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie FN TT Fakultná nemocnica TrnavaLOZ Lekárske odborové združenie