Michalovská nemocnica má nového riaditeľa

Haviernik_marian.jpg
Marián Haviernik | Foto: Svet zdravia

Doterajší riaditeľ michalovskej nemocnice Vladimír Dvorový sa stal novým generálnym riaditeľom siete polikliník ProCare a siete nemocníc Svet zdravia.

Nemocnica Svet zdravia Michalovce má od 1. februára nového riaditeľa. Stal sa ním bývalý šéf galantskej nemocnice Marián Haviernik. Na pozícii strieda doterajšieho riaditeľa Vladimíra Dvorového. Ten sa totiž rovnako od začiatku februára stal novým generálnym riaditeľom siete polikliník ProCare a siete nemocníc Svet zdravia.

Informovala o tom Jana Fedáková, špecialista pre komunikáciu spoločnosti Svet zdravia.

Vladimír Dvorový bol poverený vedením nemocnice Svet zdravia Michalovce v máji 2017, po siedmich rokoch šéfovania trebišovskej nemocnici. Vlani v decembri v Michalovciach uviedol do prevádzky novopostavenú nemocnicu.

Haviernik prišiel z Galanty

Nový riaditeľ michalovskej nemocnice Marián Haviernik pôsobil od júla 2015 v nemocnici Svet zdravia Galanta.

„Michalovská nemocnica je pre mňa novou pracovnou výzvou. Uvedomujem si, že v Michalovciach budeme riešiť nielen rozdielnu škálu úloh, ale zároveň nastavovať procesy, ktoré by sa mali stať modelom pre následnú implementáciu v ďalších nemocniciach Sveta zdravia. Mám pred tým rešpekt, ale verím, že spoločne so zamestnancami všetko zvládneme,“ uviedol Haviernik.

Nového riaditeľa napríklad v najbližšom období čaká uvedenie do prevádzky centrálnej prípravovne liekov. Tento rok sa tiež plánuje začiatok výstavby nového pavilónu polikliniky, ktorý má vzniknúť na pôde súčasného chirurgického pavilónu.

V Michalovciach chcú zriadiť i centrum pre mozgové príhody, pre ktoré plánuje nemocnica do troch rokov nakúpiť vďaka dotácii z eurofondov nutné prístrojové vybavenie.

Spoločnosť Svet zdravia, a. s., patrí do skupiny Penta Investments. Je prevádzkovateľom sedemnástich nemocníc v Košickom, Prešovskom, Banskobystrickom, Trnavskom, Nitrianskom a v Trenčianskom samosprávnom kraji, ktorých spádová oblasť predstavuje takmer 1,4 milióna obyvateľov, a pracuje v nich 6 966 zamestnancov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Nemocnica MichalovceSvet zdravia