Michalovská nemocnica predstavila nové centrum športovej medicíny

Matej Trusa v nemocnici
Futbalista Matej Trusa (na snímke s primárom úrazovej chirurgie Marošom Eľkom) sa po faule, keď ho z ihriska odniesli na nosidlách, v nemocnici už rozcvičuje Foto: Svet zdravia

Nemocnica Svet zdravia Michalovce predstavila svoje nové centrum športovej medicíny. Pozostáva z ambulantnej, vyšetrovacej, operačnej a hospitalizačnej časti.

Súčasne úzko spolupracuje s rehabilitačnými centrami v susedných nemocniciach vo Vranove nad Topľou a v Trebišove.

Nové medicínske zázemie privítali všetky tri michalovské prvoligové kluby, s ktorými má nemocnica podpísanú oficiálnu spoluprácu. V blízkej budúcnosti plánuje centrum napríklad vykonávať artroskopie v oblasti bedrového kĺbu alebo podávanie plazmy do oblasti poranených väzov.

Ľudia viac športujú, stúpa počet úrazov

Narastajúci počet voľnočasových športových aktivít a rozmach vrcholového športu v Michalovciach postupne vyvolalo čoraz väčšiu potrebu zdravotnej starostlivosti v oblasti športových úrazov.

Vďaka špičkovému tímu traumatológie a ortopédie a samozrejme technologickému zázemiu novej nemocnice sme dnes schopní sa postarať o pacientov aj s tými najvážnejšími športovými zraneniami. Pri nich je kľúčová rýchla diagnostika, prípadný operačný zákrok a následná rehabilitácia,“ vysvetlil riaditeľ Nemocnice Svet zdravia Michalovce Marián Haviernik.

Okrem športovcov-amatérov nemocnica poskytuje starostlivosť aj mestským prvoligovým klubom – vo futbale, hokeji a hádzanej.

Aktívni športovci majú v závislosti od typu športu napríklad opakované výrony v oblasti členkov, ramena, zápästia či poranenia kolena.

Špecifickou kategóriou sú bývalí aktívni športovci, u ktorých dochádza často aj vzhľadom na vek a opakované poranenia k ťažším poraneniam, pri ktorých sú nutné väčšie rekonštrukčné výkony.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marián Haviernik
Firmy a inštitúcie Nemocnica MichalovceSvet zdravia