Mimo služby sa ocitlo takmer 2-tisíc členov lekárskej komory, neboli plne zaočkovaní

Talianska lekárska komora postavila mimo službu 1900 členov, ktorí neboli plne zaočkovaní
Foto: ilustračné, Gettyimages.com

Talianska lekárska komora postavila mimo službu asi 1900 lekárov a zubárov, ktorí nie sú plne zaočkovaní proti koronavírusu vrátane prijatia posilňovacej vakcíny.

Podľa združenia to predstavuje asi 0,4 % z celkového počtu jeho členov. Komora ďalej v piatok informovala, že očkovanie zatiaľ nedokončilo ďalších približne 30-tisíc členov.

Viac o téme: Koronavírus

To však podľa jej vyjadrenia nemusí znamenať, že porušujú zákon, keďže mohli mať pozitívny test a teraz nemôžu dostať ďalšiu vakcínu, prípadne im v očkovaní bránia zdravotné dôvody. Ďalší čakajú na posilňovaciu dávku, ktorá je prístupná najmenej štyri mesiace po poslednom očkovaní.

Viac o téme: Koronavírus COVID-19 vakcína

Taliansko vyžaduje, aby všetci zdravotnícki pracovníci, učitelia, policajti, príslušníci ozbrojených síl a tí, ktorí poskytujú služby obyvateľom domovov opatrovateľských služieb, boli plne zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19.

Potvrdením o plnom očkovaní alebo nedávnom prekonaní choroby sa musia preukazovať aj všetci obyvatelia vo veku od 50 rokov, pokiaľ chcú používať verejnú dopravu a mať prístup k ďalším službám.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom