Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Budova ministerstva
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: SITA / Marko Erd
1. 03. 2019 14:01 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA

Ministerstvo zverejnilo ďalšiu výzvu pre vznik integrovaných centier

MZ SR chce skvalitniť a integrovať ambulantnú zdravotnú starostlivosť v krajských mestách

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) tento týždeň zverejnilo ďalšiu výzvu pre budovanie integrovaných centier.

Ako informovalo v tlačovej správe, rezort chce skvalitniť a integrovať ambulantnú zdravotnú starostlivosť v krajských mestách.

Objem finančných prostriedkov na tento účel predstavuje 27,9 mil. eur zo zdrojov Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Maximálna výška príspevku na jeden projekt je 900 tisíc eur.

Všetko na jednom mieste

Ide o výzvu na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok (NFP) zameranú na udržateľný mestský rozvoj a podporu budovania centier integrovanej zdravotnej starostlivosti (CIZS) v krajských mestách Trnava, Trenčín, Nitra, Žilina, Banská Bystrica, Prešov, Košice a v ich priľahlých obciach.

„Naším zámerom je na jednom mieste vytvoriť optimálne podmienky pre integráciu a poskytovanie ambulantnej zdravotnej starostlivosti na kvalitatívne vyššej úrovni všeobecných lekárov, pediatrov a ďalších špecialistov,“ uviedla ministerka zdravotníctva SR Andrea Kalavská.

Oprávnení žiadatelia môžu žiadosti o NFP predkladať do 27. mája 2019. Oprávnenými žiadateľmi sú tí, ktorým bola vydaná hodnotiaca správa k projektovému zámeru v rámci 1. kola výberu projektov.

Výzva je realizovaná v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu, v ktorom MZ vystupuje ako sprostredkovateľský orgán a poskytovateľ nenávratného finančného príspevku. Bližšie informácie sú zverejnené na internetovej stránke http://www.mpsr.sk/index.php?navID=376.

Odporúčané články

Dechtice prídu o státisíce eur na obnovu zdravotného strediska, obec z toho viní lekárov V Turčianskych Tepliciach otvorili nové ambulancie v priestoroch bývalej polikliniky

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Video: Z obľúbenej pláže v Chorvátsku pre požiar evakuovali tisícky ľudí (aktualizované) Hanby Bratislavy: Schátranú nemocnicu v Starom Meste obnovujú za státisíce eur Čaputová nepôjde na Dúhový Pride ani na pochod Hrdí na rodinu, ale snahy oboch komunít rešpektuje Bol jedným z najväčších konkurentov Sagana v špurtoch, teraz je na Tour de France v inej úlohe Exprezident by mal poberať výhody len z jednej funkcie, podľa OĽaNO je to neférové voči Slovákom

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X