Ministerstvo zverejnilo ďalšiu výzvu pre vznik integrovaných centier

Budova ministerstva
Foto: SITA / Marko Erd

MZ SR chce skvalitniť a integrovať ambulantnú zdravotnú starostlivosť v krajských mestách

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) tento týždeň zverejnilo ďalšiu výzvu pre budovanie integrovaných centier.

Ako informovalo v tlačovej správe, rezort chce skvalitniť a integrovať ambulantnú zdravotnú starostlivosť v krajských mestách.

Objem finančných prostriedkov na tento účel predstavuje 27,9 mil. eur zo zdrojov Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Maximálna výška príspevku na jeden projekt je 900 tisíc eur.

Všetko na jednom mieste

Ide o výzvu na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok (NFP) zameranú na udržateľný mestský rozvoj a podporu budovania centier integrovanej zdravotnej starostlivosti (CIZS) v krajských mestách Trnava, Trenčín, Nitra, Žilina, Banská Bystrica, Prešov, Košice a v ich priľahlých obciach.

„Naším zámerom je na jednom mieste vytvoriť optimálne podmienky pre integráciu a poskytovanie ambulantnej zdravotnej starostlivosti na kvalitatívne vyššej úrovni všeobecných lekárov, pediatrov a ďalších špecialistov,“ uviedla ministerka zdravotníctva SR Andrea Kalavská.

Oprávnení žiadatelia môžu žiadosti o NFP predkladať do 27. mája 2019. Oprávnenými žiadateľmi sú tí, ktorým bola vydaná hodnotiaca správa k projektovému zámeru v rámci 1. kola výberu projektov.

Výzva je realizovaná v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu, v ktorom MZ vystupuje ako sprostredkovateľský orgán a poskytovateľ nenávratného finančného príspevku. Bližšie informácie sú zverejnené na internetovej stránke http://www.mpsr.sk/index.php?navID=376.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MZ Ministerstvo zdravotníctva SR