Mnoho Slovákov zmení od budúceho roka zdravotnú poisťovňu, Dôvera príde o tisícky poistencov

Poisťovňa Dôvera
Foto: archívne, SITA/Tomáš Benedikovič

Zdravotnú poisťovňu zmení od budúceho roka 152-tisíc ľudí. Informovala o tom hovorkyňa Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) Monika Hudecová.

Agresívnejšia kampaň

V porovnaní s minulým rokom ide o viac než 500-percentný nárast neakceptovaných prihlášok, ktoré zahŕňajú duplicitné aj späť-vzaté prihlášky. Z uvedeného nárastu je zrejmé vyostrenie konkurenčného boja o poistenca.

Úrad v tomto roku eviduje 189 014 prihlášok na zmenu zdravotnej poisťovne. Akceptovaných bolo predbežne 151 879 prihlášok, neakceptovaných bolo 37 135. Výsledky tohtoročného prepoistenia indikujú agresívnejšiu marketingovú kampaň.

Dôvere ubudnú poistenci

Najostrejší boj o poistenca nastal tento rok na východe Slovenska. Z celkového prehľadu vyplýva, že poisťovni Dôvera ako jedinej ubudne z poistného kmeňa, a to konkrétne viac ako 15-tisíc poistencov. Všeobecnej zdravotnej poisťovni pribudne takmer deväťtisíc nových klientov a poisťovni Union presne 6 544 nových poistencov.

Zdravotná poisťovňa oznamuje úradu potvrdenie prihlášky pri zmene zdravotnej poisťovne podľa zákona do 5. decembra príslušného kalendárneho roka. Ide preto o predbežné výsledky prepoistenia, ktoré budú finálne až po 5. decembri 2021.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Monika Hudecová
Firmy a inštitúcie Dôvera zdravotná poisťovňaÚDZS Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťouUnion poisťovňaVšeobecná zdravotná poisťovňa