Národný ústav detských chorôb chce kúpiť novú operačnú jednotku

núdch
Foto: vZdravotnictve.sk

Národný ústav detských chorôb chce kúpiť novú komplexnú neurochirurgickú a spinálnu operačnú jednotku. Podľa oznámenia o vyhlásení verejného obstarávania je jej celková odhadovaná hodnota asi 2,2 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty.

Ide o komplexný systém zdravotníckej techniky a tvorí ho viacero komponentov určených pre potreby Neuro centra a Spinálneho centra NÚDCH. Bude sa využívať na operačnom trakte aj pri každodenných rutinných operáciách detí, ale najmä pri náročných, vysokošpecializovaných neurochirurgických a spinálnych zákrokoch. Tam je takéto vybavenie podľa oznámenia nevyhnutné.

Deti nebudú musieť čakať a cestovať

Jednotkou sa vytvorí nový priestor pre vykonávanie detských neurochirurgických a spinálnych výkonov priamo v NÚDCH. Bez potreby transportu detí na iné neurochirurgické, resp. spondylochirurgické pracovisko, bez nutnosti čakania detí so závažnými ochoreniami a úrazmi na operáciu na iných pracoviskách v SR alebo ČR, uvádza sa v dokumente.

Prvou časťou zákazky bude komplexný integrovaný neuronavigačný systém. Jeho obstaranie odhadujú na 1 053 773 eur bez DPH. Ďalšou časťou zákazky je vybavenie hybridnej operačnej sály pre neurochirurgiu v odhadovanej hodnote 457 839 eur bez DPH. Posledná časť sa týka multidisciplinárnej intenzívnej starostlivosti s odhadovanou hodnotou 718 000 eur bez DPH. Podľa popisu obstarávania ide o mobilný CT prístroj pre multidisciplinárnu intenzívnu starostlivosť, neurointenzívnu starostlivosť a neurochirurgickú/spinálnu operatívu u detských pacientov.

Dĺžka trvania zákazky bude 90 dní. Podľa dostupných informácií v Dodatku k Úradnému vestníku EÚ je lehota na predkladanie žiadostí o účasť do 1. októbra 2018

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie NÚDCH Národný ústav detských chorôb