Nemocnica Košice-Šaca bojuje s nárastom covidových pacientov, riaditeľ poukázal na dôležitosť očkovania

Nemocnica, lekári, koronavírus
Foto: archívne, SITA/AP

Počet hospitalizovaných COVID pacientov v nemocnici Košice – Šaca narastá. Informovala o tom hovorkyňa skupiny AGEL SK Martina Pavliková.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

„Covidová situácia v regióne naďalej kulminuje. Aktuálne poskytujeme zdravotnú starostlivosť 19 COVID pozitívnym pacientom na kyslíku, čo je v porovnaní s uplynulým týždňom viac, trom na umelej pľúcnej ventilácii a jednému na high flow. V tejto súvislosti by som chcel opätovne poukázať na dôležitosť vakcinácie, pretože až 100 percent pacientov, ktorí vyžadujú podporu umelej pľúcnej ventilácie, je nezaočkovaných a v prípade pacientov na kyslíku hovoríme o 82 percentách. Zároveň dochádza k obmedzeniu elektívnej zdravotnej starostlivosti a prechodu na neodkladnú,“ uviedol riaditeľ nemocnice Košice – Šaca Pavol Rusnák.

Očkujú aj bez registrácie

Nemocnice Košice – Šaca z dôvodu zabezpečenia chodu COVID oddelenia s platnosťou od piatka 12. novembra uzatvára Kliniku liečebnej rehabilitácie a v prevádzke zostane len jej ambulantná zložka. Vakcinačné centrum Nemocnice AGEL Košice – Šaca na Poliklinike VA U. S. Steel je v prevádzke každý utorok a piatok v čase od 7:00 do 15:00.

V prípade záujmu o očkovanie proti COVID 19 je potrebné vyplniť registračný formulár na portáli. Záujemcovia môžu prísť aj bez registrácie, musia mať ale odporúčanie od lekára a pred príchodom si overiť, či na daný deň nie je naplnená kapacita Vakcinačného centra registrovanými záujemcami. Vakcinácia je realizovaná očkovacou látkou Comirnaty od konzorcia Pfizer/BioNTech registrovaným aj neregistrovaným záujemcom.

Pre návštevy platia výnimky

So súhlasom riaditeľa spoločnosti sú naďalej povolené návštevy len k dlhodobo a ťažko chorým pacientom, k zomierajúcim pacientom a na požiadanie pacienta kňazom za účelom podávania sviatostí a ostatným duchovným.

Návštevy, ktoré spadajú do výnimiek, sú povolené len v režime OTP. Prítomnosť otca pri pôrode bude umožnená, ak sa preukáže negatívnym RT-PCR testom nie starším ako 72 hodín.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Martina PavlikováPavol Rusnák
    Firmy a inštitúcie Nemocnica Košice - ŠacaPfizer