Nemocnica Košice - Šaca pretestovala pacientov i zamestnancov, pozitívny výsledok bol len jeden

Nemocnica Košice - Šaca

Nemocnica v Košiciach – Šaci pretestovala v piatok 6. novembra 1 059 pacientov a zamestnancov. Z 883 otestovaných členov personálu boli všetci negatívni a spomedzi 176 hospitalizovaných pacientov sa pozitivita potvrdila len pri jednej osobe. Informovala o tom hovorkyňa AGEL SK Martina Pavliková.

„Čísla z ostatného testovania sú odmenou za zodpovedné správanie celého personálu a pacientov, keďže počas piatka sme nezaznamenali ani jeden pozitívny prípad spomedzi zamestnancov a len jednu pozitívnu pacientku. Výsledky sú veľmi priaznivé a veríme, že to tak zostane aj naďalej,“ reagoval riaditeľ Ján Slávik.

Viac o téme: Koronavírus

Frekvencia ďalšieho testovania, na ktoré sa používajú antigénové testy, sa bude odvíjať od nariadení hlavného hygienika Slovenskej republiky a pokynov riaditeľa Nemocnice Košice – Šaca.

Nemocnica Košice – Šaca funguje aj napriek epidémii koronavírusu v štandardnom režime, pre pacientov sú otvorené všetky ambulancie a vykonávajú sa aj operačné zákroky. Pri vstupe do nemocnice sa robí triáž a samozrejmosťou je preukázanie sa certifikátom s negatívnym výsledkom.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján SlávikMartina Pavliková
Firmy a inštitúcie Nemocnica Košice - Šaca