Nemocnica Košice-Šaca zrekonštruovala pôrodnicu

|
Foto: AGEL SK

Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica uviedla do prevádzky päť nových pôrodných boxov a dve nové operačné sály.

Výška investície do zrekonštruovania Gynekologicko-pôrodníckej kliniky a Novorodeneckého oddelenia presiahla 2 mil. eur. Spoločnosť AGEL a.s., do skupiny ktorej nemocnica v Šaci patrí, ich hradila z vlastných zdrojov.

Nové pôrodné boxy majú vlastné sociálne zariadenie a  centrálny monitorovací systém, priblížil prednosta Gynekologicko-pôrodníckej kliniky Ján Richnavský.

Pôrodnica okrem pôrodných boxov získala rekonštrukciou priestorov kliniky aj dve úplne nové operačné sály. „Tie budú využívané tak na pôrody, pri ktorých je indikovaná sekcia, teda cisársky rez, ako aj na ostatné gynekologické zákroky,“ uzavrel prednosta Richnavský.

Foto: Ing. Marcel Mikita
Foto: AGEL SK

Zrekonštruovali aj oddelenie šestonedelia

Počas rekonštrukcie prešlo kompletnou obnovou aj oddelenie šestonedelia. „Pri rekonštrukcii sme sa zamerali na vytvorenie prostredia, ktoré rodičke ponúkne nielen komfort, ale aj navodenie domáckej atmosféry. Ubytovanie hotelového typu je medzi mamičkami veľmi obľúbené,“ vysvetlila primárka Novorodeneckého oddelenia Slávka Virágová.

Kompletná rekonštrukcia pôrodnice trvala viac ako pol roka. Zrekonštruovaná plocha tvorí 1762 metrov štvorcových.

V pôrodnici v Šaci sa ročne narodí okolo 1 900 detí. Na svet im pomáha trinásť lekárov. Následne sa o ne stará tím siedmich lekárov Novorodeneckého oddelenia.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie AGELNemocnica Košice - Šaca