Nemocnica Zlaté Moravce prijíma na oddelenie dlhodobo chorých aj poistencov VšZP

Nemocnica Zlaté Moravce
Nemocnica Zlaté Moravce Foto: AGEL SK

V Nemocnici Zlaté Moravce prijímajú na oddelenie dlhodobo chorých aj pacientov Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP).

Poistenci štátnej poisťovne môžu využívať nové oddelenie v nemocnici od septembra tohto roka. Od 1. decembra nadobudla účinnosť zmluva o preplácaní týchto výkonov. Vo štvrtok o tom informovala hovorkyňa AGEL SK Martina Pavliková.

Lekársku starostlivosť na oddelení dlhodobo chorých máme zazmluvnenú s poisťovňou Union a Všeobecnou zdravotnou poisťovňou. Rokujeme aj so zdravotnou poisťovňou Dôvera,“ uviedol predseda predstavenstva nemocnice Miroslav Jaška.

Oddelenie zrekonštruovali

Oddelenie poskytuje liečebno-preventívnu starostlivosť pacientom na 12 lôžkach, ktorým je potrebné zabezpečiť dlhodobú liečbu s každodennou lekárskou vizitou, ošetrovateľskú starostlivosť, rehabilitáciu a nácvik bežných denných činností.

Rekonštrukcia trvala približne dva mesiace a preinvestovali sme celkovo 30-tisíc eur. Je to však len prvá etapa rekonštrukcie. Po realizácii oboch etáp počítame s navýšením lôžok na tomto oddelení až do plánovaného počtu 50,“ dodal Jaška.

Nemocnicu Zlaté Moravce od 1. januára 2017 prevádzkuje skupina AGEL SK. Základný rajón nemocnice tvorí obyvateľstvo okresu Zlaté Moravce s hraničnými obcami okresov Nitra a Levice, čo spádovo predstavuje zhruba 45 tisíc obyvateľov.

Po zániku nemocnice v Novej Bani (2008) nemocnica čiastočne poskytuje zdravotnícke služby i pre obyvateľov tohto regiónu. Zdravotná starostlivosť je v Nemocnici Zlaté Moravce zabezpečovaná na 58 lôžkach.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miroslav Jaška
Firmy a inštitúcie Dôvera zdravotná poisťovňaNemocnica Zlaté MoravceUnion zdravotná poisťovňaVšZP Všeobecná zdravotná poisťovňa