Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ruky_umyvanie.jpg
Foto: Pixabay.com
3. 05. 2018 11:56 Zdravotnícke zariadenia od SITA

Nemocnica Zvolen bude opäť učiť verejnosť správne si umývať ruky

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, pripravila už po ôsmykrát niekoľko podujatí spojených so správnou hygienou rúk.

Akcie zamerané na prevenciu sa uskutočnia pri príležitosti blížiaceho sa Svetového dňa hygieny rúk. Informovala o tom hovorkyňa Agelu Alžbeta Sivá.

S cieľom zabezpečiť bezpečnú hospitalizáciu svojich pacientov si zvolenská nemocnica už niekoľko rokov buduje úspešnú stratégiu prevencie a kontroly nemocničných infekcií.

Súčasťou tejto stratégie je aj podpora medzinárodnej kampane „Umývaj si ruky – zachrániš život“, zameranej na hygienu a dezinfekciu rúk. Na internej úrovni sa formou seminárov na jednotlivých oddeleniach uskutočnia lokálne vzdelávacie akcie. Ich cieľom je upozorňovať zdravotníckych pracovníkov na nevyhnutnosť dodržiavania nastavených hygienických opatrení.

Akcia pre verejnosť

Nemocnica Zvolen každoročne organizuje i špecifické podujatie zamerané na prevenciu, ktoré je určené pre širokú verejnosť. Každý si môže vyskúšať a overiť techniku správneho umývania rúk.

Tento rok sa akcia uskutoční 4. mája od 8:00 do 14:00 vo vstupnej hale priestorov polikliniky Nemocnice Zvolen. Prevencia tohto typu sa teší stále väčšej pozornosti zo strany ambulantných pacientov, rodičov s deťmi a celej širokej verejnosti nielen zo Zvolena, ale už aj zo širokého okolia.

„Správna hygiena a dezinfekcia rúk je dôležitá prevencia šírenia patogénov v nemocničnom prostredí,“ uviedol riaditeľ nemocnice MUDr. Ján Belanský, MPH.

„V nemocnici dbáme na pravidlá predchádzania tzv. nozokomiálnych nákaz. Na základe výsledkov pravidelných kontrol aktívne vykonávame viacero opatrení od aktualizácie harmonogramu dezinfekcie oddelení, po vybavenie všetkých zdravotníckych pracovísk a pacientskych izieb pákovými dávkovačmi a zásobníkmi dezinfekčných roztokov a mydla,“ dodal.

Už niekoľko rokov Nemocnica Zvolen vychováva a učí správnej technike umývania rúk práve tých najmenších, a to prostredníctvom projektu s názvom Minko Špinko. Rovnomennú postavičku poznajú i miestne deti. Za niekoľko rokov navštívil mnohé zvolenské škôlky a školy, kde  pútavou, ale najmä detskému chápaniu zrozumiteľnou formou učí správnej hygiene rúk. Tento spôsob edukácie podporujú pedagógovia aj rodičia.

Odporúčané články

Vedci majú dva lieky proti ebole, vyvinuli ich z protilátok osôb, ktoré nebezpečnú nákazu prežili Narcis, kráľovská koruna či ruky. Poznáte symboly kampaní?

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Zákazník zastrelil čašníka na predmestí Paríža, na svoj sendvič vraj čakal pridlho Na Aljaške bolo teplo ako ešte nikdy, priemerná teplota bola v júli o tri stupne vyššia Rodové rozdiely na Slovensku stále pretrvávajú, platí to najmä v oblasti práce a kariéry Aktualizované: Pri Zavare havarovalo auto a začalo horieť, zomrela mladá spolujazdkyňa Pri bombovom útoku na svadbe v Kábule zahynuli desiatky ľudí, Taliban sa od činu dištancoval Video: Malý dugong, ktorý sa stal hviezdou internetu, zomrel po prehltnutí plastov Pellegrini podľa politologičky nemá na revoltu v Smere-SD guráž, ale odchodom zo strany môže len získať Tri európske krajiny chcú vyššiu daň na mäso, aby ľudí prešla chuť

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X