Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Matej Škorvánek | Foto: LF UPJŠ Košice
12. 11. 2018 13:00 Ostatné od vZdravotnictve.skSITA

Neurológ Matej Škorvánek získal Cenu za vedu a techniku

Ocenenie za výskum prejavov Parkinsonovej choroby mu odovzdala ministerka školstva Martina Lubyová

Neurológ Matej Škorvánek získal 8. novembra 2018 v rámci Týždňa vedy a techniky na Slovensku Cenu za vedu a techniku.

Informovala o tom Univerzita P. J. Šafárika vo svojej tlačovej správe.

Škorvánek cenu získal v kategórii Osobnosť vedy a techniky do 35 rokov z rúk ministerky školstva, vedy, výskumu a športu Martiny Lubyovej za výskum v oblasti nemotorických a prodromálnych prejavov Parkinsonovej choroby.

Škorvánek: Veda na svetovej úrovni sa dá robiť aj na Slovensku

„Napriek skepticizmu, ktorý často zaznieva smerom ku kvalite vedy na Slovensku si myslím, že sa u nás dá robiť krásna veda na svetovej úrovni, čoho dôkazom sú aj mnohí ocenení počas ceremoniálu,“ uviedol Škorvánek.

Podľa neho je potrebné pracovať v prostredí, ktoré mladému človeku umožní rozvíjať sa, tú možnosť mal na Neurologickej klinike Lekárskej fakulty UPJŠ a UNLP Košice.

„V klinickej medicíne môže človek pri úspešnej liečbe alebo správnej diagnostike zažiť menšie alebo väčšie úspechy prakticky každý deň, nečaká za to mimoriadnu chválu alebo ocenenia, pocit zo zmysluplnosti odvedenej práce pre dobrú vec je často úplne postačujúci,“ doplnil ocenený neurológ.

Skončil sa Týždeň vedy a techniky 2018

Galavečer spojený s odovzdávaním Cien za vedu a techniku bol vyvrcholením Týždňa vedy a techniky 2018, ktorého organizátorom je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky v spolupráci s Centrom vedecko-technických informácií SR a Národným centrom pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti.

Slávnosti sa zúčastnili viacerí významní reprezentanti štátneho sektora, sektora vysokých škôl, predstavitelia súkromného sektora pôsobiacich vo výskume a vývoji, predstavitelia klubov, zväzov a združení.

Odporúčané články

Lekárske odbory udelili Cenu Dávida Bielym srdcom ocenili sestry a pôrodné asistentky

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Platy popredných manažérov v USA narástli za štyridsať rokov o vyše tisíc percent Zákazník zastrelil čašníka na predmestí Paríža, na svoj sendvič vraj čakal pridlho Na Aljaške bolo teplo ako ešte nikdy, priemerná teplota bola v júli o tri stupne vyššia Tvrdý brexit môže viesť k nedostatku potravín, palív a liekov, hovorí prognóza britskej vlády Rodové rozdiely na Slovensku stále pretrvávajú, platí to najmä v oblasti práce a kariéry Aktualizované: Pri Zavare havarovalo auto a začalo horieť, zomrela mladá spolujazdkyňa Aktualizované: Pri bombovom útoku Islamského štátu na svadbe v Kábule zahynuli desiatky ľudí Kimi Räikkönen si po šestnásťdňovom „záťahu“ uprostred sezóny nič nepamätal, priznáva v knihe

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X