MY NITRA: Nitrianska nemocnica je zase bez riaditeľa

Fakultná nemocnica Nitra
Foto: SITA / Martin Havran

Vo vedení nitrianskej fakultnej nemocnice nastala ďalšia zmena. Informuje o tom portál MY Nitra. Ľubomír Dorociak skončil vo funkcii generálneho riaditeľa. Nebol v nej ani mesiac.

„Dozvedeli sme sa o tom dnes popoludní, dôvody nepoznáme. Zajtra alebo pozajtra nám vraj predstavia nového generálneho riaditeľa,“ povedal pre MY Nitra zdroj z nemocnice. Jeho slová v utorok večer potvrdili dve ďalšie osoby.

„Prišlo to narýchlo, Dorociak dnes nečakane odcestoval na ministerstvo a keď sa vrátil, boli sme bez riaditeľa,“ tvrdí zdroj. Podľa neho nešlo o klasické odvolanie z funkcie.

Odvolávanie bez udania dôvodov

Dorociak bol vedením nitrianskej nemocnice len poverený, minister ho vymenoval 15. marca na dobu určitú, do obsadenia miesta víťazom výberového konania. V pozícii nahradil Kamila Kolejáka – prečo Kolejáka odvolali, ministerstvo nepovedalo.

Kto bude po odchode Dorociaka dočasne vymenovaný do funkcie generálneho riaditeľa, zamestnanci nemocnice netušia. „Možno to súvisí so zmenami v Národnom onkologickom ústave, kde rezignoval generálny riaditeľ Jozef Valocký. Verím, že nám ho nepošlú späť do Nitry,“ povedal položartom pracovník nemocnice.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Kamil Koleják
Firmy a inštitúcie FN NR Fakultná nemocnica Nitra