Očkovanie detí od 12 rokov a dospelých bez registrácie pokračuje, jednodávkovú vakcínu majú v 10 mestách

Vakcína, očkovanie
Deti vo veku 5 až 11 rokov v súčasnosti tvoria takmer polovicu z aktívnych prípadov nákazy v Izraeli. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Očkovanie detí od 12 rokov a dospelých pokračuje bez registrácie aj v ďalšom týždni. Záujemcovi stačí prísť do očkovacieho centra s občianskym preukazom a preukazom poistenca.

Viac ako 30 očkovacích centier

Je možné navštíviť miesta, ktoré aktuálne očkujú jednodávkovou vakcínou Janssen od Johnson & Johnson alebo niektorou z vakcín Spikevax od výrobcu Moderna či Comirnaty od konzorcia Pfizer and BioNTech.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Uviedla to hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová. „Aj touto cestou ministerstvo zdravotníctva vyzýva občanov, aby sa rozhodli pre očkovanie ako jediný účinný spôsob ochrany pred možnými fatálnymi následkami ochorenia COVID-19,” doplnila Eliášová.

Očkuje sa viacerými vakcínami

Presné miesta a termíny očkovania sú zverejnené na stránke ministerstva zdravotníctva. Deti od 12 rokov zaočkujú bez registrácie v 38 očkovacích centrách rozmiestených vo všetkých krajoch Slovenska.

Jednodávkovou vakcínou Janssen sa bude očkovať v Košiciach, Bratislave, Ružomberku, Žiline, Nitre, Komárne, Banskej Bystrici, Poprade, Prešove a Trenčíne.

Záujemcovia o očkovanie vakcínou Moderna môžu navštíviť jedno zo 17 očkovacích centier. Ďalšia dvojdávková mRNA vakcína Comirnaty je dostupná vo všetkých krajoch a celkovo vo vyše 60 očkovacích centrách.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Zuzana Eliášová
Firmy a inštitúcie Johnson & JohnsonModernaMZ Ministerstvo zdravotníctva SRPfizer