Operačná sála na ortopédii vo FNsP Žilina prešla obnovou

|

Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina čiastočne zrekonštruovala priestory operačnej sály na oddelení ortopédie.Informovala o tom hovorkyňa nemocnice Lenka Záteková.

Okrem vymaľovania nemocnica zainvestovala tiež do novej operačnej lampy a pribudla i moderná artroskopická veža.

„Vďaka modernizácii sa nám podarilo zvýšiť komfort prostredia, ale tiež kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti,“ uviedol generálny riaditeľ nemocnice Igor Stalmašek. „Nové prístrojové vybavenie nám umožňuje realizovať presnejšie výkony,“ povedal.

Lepšie svetlo

Nemocnica sa podľa neho snaží postupne obnoviť nielen izby, čakárne a ambulancie, ale aj operačné sály, aby vytvorila zdravotníkom lepšie podmienky a tí mohli jednoduchšie pomáhať pacientom.

Podľa jeho slov boli celkové investície na obnovu operačnej sály vo výške 18 500 eur.

Nová operačná lampa umožňuje flexibilnejšiu manipuláciu so svetlom počas ortopedických operácií, čím sa celkovo skracujú.

Operacka_zilina_orto.jpg
Foto: FNsP Žilina

„Svetlo je ostrejšie a je možné ho presnejšie cieliť do operačného poľa. Pociťujeme výraznejší rozdiel najmä z hľadiska komfortu pre operatéra, zákroky sú rýchlejšie, nemusíme sa zdržiavať náročným nastavovaním osvetlenia a znižujeme tým aj riziko vzniku infekcie,“ zdôraznil zástupca primára oddelenia chirurgie Augustín Majcher.

Studené LED svetlo prináša i úsporu energií, nemocnica tak šetrí finančné prostriedky.

„Veľký prínos má zároveň moderná artroskopická veža s novými optikami a inštrumentáriom. Používame ju štandardne pri artroskopiách kolena, ramena a tiež pri operáciách menších kĺbov, ako je členok a lakeť,“ uzavrel Majcher.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie FNsP ZA Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina