Pacienti polikliniky zvolenskej nemocnice využívajú nový výťah

Zvolen_vytah.jpg
Foto: AGEL SK

Investíciu za viac ako 38-tisíc eur uskutočnil Banskobystrický samosprávny kraj

Nemocnica Zvolen dostala do užívania nový osobný výťah. Investíciu za viac ako 38-tisíc eur uskutočnil Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK).

Ako pre agentúru SITA uviedla tlačová hovorkyňa Alžbeta Sivá zo spoločnosti AGEL SK, do ktorej siete patrí Nemocnica Zvolen, vďaka investícii sa zvýšila nielen bezpečnosť, ale aj kapacita počtu prepravovaných osôb v budove.

Rekonštrukciu osobného výťahu v budove polikliniky uvítal manažment zvolenskej nemocnice, pretože viac ako rok bol v prevádzke len jeden výťah.

Na šesť podlaží nestačil

„Polikliniku denne navštívia desiatky až stovky pacientov, z nich mnohí sú ťažšie mobilní a niektorí prídu aj v sprievode viacerých osôb. Budova má šesť podlaží, na štyroch z nich je poskytovaná zdravotná starostlivosť. Je preto pochopiteľné, že kapacita jedného výťahu bola nedostačujúca. Preto oceňujeme rozhodnutie vyššieho územného celku,“ povedal výkonný riaditeľ nemocnice Ján Belanský.

Prostriedky, ktoré samosprávny kraj na nový výťah vynaložil, predstavujú viac ako 38-tisíc eur. Cena zahŕňala demontáž, odvoz a likvidáciu pôvodného výťahu a stavebné práce súvisiace s výmenou výťahu, dodávkou a montážou nového výťahu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie BBSK Banskobystrický samosprávny kraj (VÚC)Nemocnica Zvolen