Pacienti v Trnave sa môžu objednávať na vyšetrenia online, do systému sa zapojili ďalšie kliniky

Počítač
Foto: ilustračné, Thinkstock

Fakultná nemocnica v Trnave sa zapojila do systému online objednávania pacientov na vyšetrenia. Do objednávacieho systému cez objednatvysetrenie.sk sa zatiaľ zapojili tri kliniky – rádiologická, onkologická a klinika anestéziológie a intenzívnej medicíny. Agentúru SITA o tom informoval Matej Martovič z trnavskej fakultnej nemocnice.

Presný prehľad o voľných termínoch

Systém online objednávania uľahčuje prácu nášmu personálu. Pacientom prináša presný prehľad o voľných termínoch na vyšetrenie. Cieľom nemocnice je postupné zavádzanie tohto systému aj na ostatné kliniky nemocnice,“ povedal o službe pre pacientov generálny riaditeľ nemocnice Daniel Žitňan. Okrem nemocnice už tento objednávací systém využívajú aj desiatky lekárov v Trnavskom kraji.

Pacient si cez objednatvysetrenie.sk vyberie konkrétne vyšetrenie, dátum a čas vyšetrenia. Samotné objednanie z pohodlia domova je bezplatné a bez potreby registrovania sa na stránke. Pacientovi príde po zadaní telefónneho čísla bezplatná SMS s kódom na potvrdenie objednávky. Systém deň pred vyšetrením upozorní pacienta prostredníctvom bezplatnej SMS na termín a čas vyšetrenia.

Spokojní sú aj pacienti

Fakultná nemocnica v Trnave sa do tohto systému zapojila vďaka spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom. Práve odbor zdravotníctva krajskej samosprávy už niekoľko mesiacov presviedča lekárov o výhodách tohto systému, ale ich aj školí na jeho používanie. Kraj uhrádza aj všetky náklady, ktoré sú s objednávacím systémom spojené, lekári teda nič neplatia.

Tie ambulancie, ktoré sa do systému zapojili, majú podľa riaditeľky odboru zdravotníctva Trnavského samosprávneho kraja Lucie Šmidovičovej pozitívne skúsenosti a spokojní sú aj ich pacienti. Objednávací systém pomáha k skráteniu čakacích lehôt v ambulanciách. Pre spustenie systému potrebujú lekári len technické zariadenie s prístupom na internet.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie TTSK Trnavský samosprávny kraj (VÚC)