Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Parlament
Foto: SITA/Diana Černáková
5. 12. 2018 11:49 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA

Parlament odobril návrh rozpočtu Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou

Celkové príjmy úradu sa v roku 2019 rozpočtujú vo výške 52,03 mil. eur

Parlament v stredu schválil návrh rozpočtu Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou na roky 2019 až 2021.

Celkové príjmy úradu (vrátane príjmových finančných operácií – zostatku finančných prostriedkov z predchádzajúcich rokov) sa v roku 2019 rozpočtujú vo výške 52,03 mil. eur.

Nárast príspevkov od zdravotných poisťovní

V porovnaní so schváleným rozpočtom na rok 2018 sú podľa návrhu celkové príjmy vyššie zhruba o 3,9 mil. eur, a to vplyvom predpokladaného medziročného nárastu príspevku od zdravotných poisťovní o 966 tisíc eur a medziročným nárastom rozpočtovaného zostatku prostriedkov z predchádzajúcich rokov o 2,9 mil. eur.

Oproti očakávaným príjmom v roku 2018 sa predpokladá na rok 2019 nárast príjmov o 503 tisíc eur najmä vplyvom predpokladaného medziročného nárastu príspevku od zdravotných poisťovní.

Celkové výdavky úradu v roku 2019 sa rozpočtujú vo výške 21 mil. eur s medziročným rozpočtovaným nárastom o 943 tisíc eur.

V návrhu sa ráta so zostatkom

Podľa návrhu rozpočtu sa zostatok prostriedkov k 31. decembru 2019 rozpočtuje vo výške 30,56 mil. eur.

Návrh rozpočtu úradu vychádza z rozpočtového rámca schváleného Národnou radou SR na roky 2018 až 2020 a z návrhu rozpočtu verejnej správy na roky 2019 až 2021, s prihliadnutím na operatívne zmeny, ako aj na právne normy, u ktorých sa predpokladá, že budú v roku 2019 ovplyvňovať hospodárenie úradu.

Návrh rozpočtu na rok 2019 počíta s efektívnym a hospodárnym využitím príjmov na krytie výdavkov spojených s činnosťou úradu.

Odporúčané články

Zdravotníctvo vlani zhoršilo hospodárenie verejnej správy o 145 mil. eur VšZP predložila Asociácii nemocníc Slovenska návrh zmlúv pre financovanie v ďalšom štvrťroku

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Aktualizované: Štyroch turistov v poľských Tatrách zabili blesky, bolo medzi nimi aj dieťa Objednávka vraždy Žilinku bola priorita, ale zomrieť mala údajne aj jeho žena a deti Spolupráca Smeru-SD, SNS a Mostu-Híd sa po vypršaní koaličnej dohody nekončí, vyhlásil Fico Obchodná ulica v Bratislave bude bezpečnejšia, primátor Vallo otvoril novú policajnú stanicu K bodnutému mužovi v Hlohovci privolali policajtov, ale počas prevozu do nemocnice zomrel Foto: Agresívneho vodiča museli spacifikovať policajti, na urgente mal podstúpiť krvné testy Húfnice Zuzana 2 pomôžu slovenskej armáde aj priemyslu, hovorí Martin Dušanič z SOPK (rozhovor)

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X