Penta v slovenskom zdravotníctve expanduje, protimonopolný úrad schválil jej ďalšiu koncentráciu

Nemocnica novej generácie, ktorú v Bratislave postaví Penta
Cyperská spoločnosť Penta Investments Limited spoločne s podnikateľom Ivanom Vulevom ovládne firmy Cinre, s.r.o. a Cinre Property, s.r.o. Foto: archívne, Svet zdravia

Finančná skupina Penta expanduje v slovenskom zdravotníctve. Cyperská spoločnosť Penta Investments Limited spoločne s podnikateľom Ivanom Vulevom ovládne firmy Cinre, s.r.o. a Cinre Property, s.r.o. Túto koncentráciu schválil Protimonopolný úrad Slovenskej republiky.

Vyhodnotil, že v danom prípade zmeny spoločnej kontroly na výlučnú kontrolu nedochádza k narušeniu hospodárskej súťaže. Keďže zákon zakotvil možnosť vydať v jednoduchých prípadoch rozhodnutie bez odôvodnenia, úrad tento inštitút v predmetnom prípade využil. Informovala o tom hovorkyňa úradu Adriana Oľšavská.

Spoločnosť Cinre prevádzkuje centrum intervenčnej neurorádiológie a endovaskulárnej liečby. Komplexný tím odborníkov vedie práve intervenčný rádiológ Vulev. Zaoberajú sa ošetreniami mozgových aneuryziem, urgentnou liečbou ischemickej cievnej mozgovej príhody a realizujú extra a intrakraniálny stenting zúžení mozgových tepien.

Ďalej tiež poskytujú venózne intervencie či endovaskulárnu liečbu pľúcnej embólie, končatinovej ischémie, ochorení aorty a akútnych aortových syndrómov. Vykonávajú selektívne koronarografie a perkutánne koronárne intervencie, renovaskulárne a viscerálne intervencie i endovaskulárnu embolizačnú liečbu viscerálnych aneuryziem, tumorov, malformácií a traumatických, iatrogénnych a spontánnych krvácaní.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Adriana OľšavskáIvan Vulev
    Firmy a inštitúcie PentaPenta InvestmentsPMÚ Protimonopolný úrad SR