Peter Lukáč obstál vo výberovom konaní na pozíciu generálneho riaditeľa NCZI

Narodne centrum zdravotnickych informacii.jpg
Foto: ilustračné, Google Maps

Vo výberovom konaní na pozíciu generálneho riaditeľa Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) najlepšie obstál Peter Lukáč. Všetkými kolami prešiel s najvyšším počtom bodov, uvádza sa na stránkach Ministerstva zdravotníctva SR. Nového riaditeľa ešte musí vymenovať minister Vladimír Lengvarský.

Do výberového konania sa v stanovenom termíne prihlásilo jedenásť uchádzačov. Jeden nesplnil predpoklady a požiadavky, preto nebol do výberového konania zaradený.

Ostatní uchádzači sa následne zúčastnili testu z anglického jazyka, v ktorom uspeli iba dvaja záujemcovia o pozíciu štatutárneho orgánu štátnej príspevkovej organizácie NCZI. Tí potom absolvovali odborný test. Úspešní uchádzači z prvej etapy výberového konania absolvovali v rámci písomnej formy výberového konania metódu hodnotiaceho centra Úradu vlády Slovenskej republiky.

Jej vyhodnotenie malo pre členov výberovej komisie zloženej z predsedu, šiestich členov a štyroch prísediacich len odporúčací charakter. V tretej etape kandidáti prešli ústnym pohovorom na Ministerstve zdravotníctva SR, ktorý sa vysielal online.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Vladimír Lengvarský
Firmy a inštitúcie MZ Ministerstvo zdravotníctva SRNCZI Národné centrum zdravotníckych informáciíÚV Úrad vlády SR