Po viac než troch mesiacoch zaznamenal Nový Zéland nové prípady koronavírusu

In this image from a video, New Zealand Prime Minister Jacinda Ardern speaks at a news conference in Wellington, New Zealand Tuesday, Aug. 11, 2020. Ardern said Tuesday that authorities have found four cases of the coronavirus in one Auckland household from an unknown source, the first reported cases of local transmission in the country in 102 days.
Novozélandská premiérka Jacinda Ardern. Foto: TVNZ via AP

Novozélandská premiérka Jacinda Ardern potvrdila, že úrady zaznamenali štyri nové prípady nákazy koronavírusom v jednej domácnosti v Aucklande. Zdroj nákazy podľa jej slov nie je známy a prípady predstavujú prvý lokálny prenos v krajine za 102 dní.

Viac o téme: Koronavírus

V Aucklande bude podľa nej od stredajšieho poludnia platiť tretí stupeň výstrahy, čo znamená, že ľudí požiadajú, aby zostali doma a zatvoria bary a ďalšie prevádzky. Vo zvyšku krajiny by mal platiť druhý stupeň.

Pacientov podľa úradov odhalili po tom, ako v pondelok päťdesiatnik s príznakmi navštívil svojho lekára, dvakrát ho otestovali a oba testy mu vyšli pozitívne. Následne otestovali aj ďalších šesť osôb z domácnosti, pričom traja z nich mali pozitívne testy.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jacinda Ardernova