Počet prípadov koronavírusu celosvetovo prudko rastie, len za týždeň pribudli viac ako dva milióny

Koronavírus
Foto: ilustračné, www.facebook.com

Celosvetovo minulý týždeň pribudli viac ako dva milióny potvrdených prípadov nákazy koronavírusom. Informovala o tom v stredu Svetová zdravotnícka organizácia (WHO). Uviedla, že od začiatku pandémie to bolo najkratšie obdobie, počas ktorého nastal taký exponenciálny rast počtu nových prípadov.

WHO uviedla, že už druhý týždeň v rade najviac nových prípadov pribudlo v Európe, keďže na tomto kontinente bolo nahlásených viac ako 1,3 milióna nových prípadov, čo bolo približne 46 percent globálneho prírastku. Organizácia konštatovala, že v Európe stúpa aj počet úmrtí, ktorých počet na kontinente sa minulý týždeň zvýšil o zhruba 35 percent.

Viac o téme: Koronavírus

„Hoci počet úmrtí postupne rastie, v pomere k celkovému počtu prípadov zostáva v porovnaní s úvodnou fázou pandémie z jari relatívne nízky,“ uviedla WHO.

Dodala však, že počet hospitalizácií a obsadenosť lôžok intenzívnej starostlivosti pacientmi s ochorením COVID-19 sa zvýšili v 21 európskych krajinách. Podľa odhadu WHO je hospitalizovaných približne 18 percent ľudí s COVID-19 a zhruba 7 percent potrebuje intenzívnu starostlivosť alebo podporu pľúcnych ventilátorov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie WHO Svetová zdravotnícka organizácia