Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sestry
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: GettyImages
6. 03. 2019 7:13 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA

Poďakujte sestre aj tento rok

Do zoznamu nemocníc zapojených v projekte pribudli tri ďalšie

Poďakovať sa nielen sestrám, ale i ďalšiemu zdravotníckemu personálu v nemocniciach a rôznych zariadeniach môže verejnosť aj v tomto roku. V týchto dňoch štartuje piaty ročník projektu Poďakuj sestre.

Záštitu nad ním prevzalo Ministerstvo zdravotníctva SR. Inštitucionálnymi partnermi projektu sú Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek a Žilinský samosprávny kraj.

Ako informoval Pavol Boka, projektový manažér Komory pre medicínske právo – MEDIUS, ktorá projekt organizuje, projekt spája dve roviny. „Podporuje vyjadrenie vďaky sestrám zo strany pacientov a vzdeláva sestry o právnych témach týkajúcich sa ich povolania a práv pacienta,“ uviedol.

„Právne vzdelaný zdravotnícky pracovník dokáže obmedziť riziká a škody a vytvoriť pre pacienta bezpečné prostredie. Ľudský prístup vyvoláva v pacientovi vďačnosť za jej starostlivosť. Sestra, ktorá má pozitívnu spätnú väzbu od pacienta sa stále viac identifikuje so svojím povolaním a je ochotná v ňom ďalej rásť,“ hovorí.

Vypísať sa dá aj lístok v nemocnici

„Chceme, aby slová vďaky ostali zachytené na webe www.podakujsestre.sk aj pre ostatných pacientov. Projekt Poďakuj sestre umožňuje pacientom napísať svoje poďakovanie na ďakovný lístok v partnerskej nemocnici i vypísaním ďakovného e-formuláru na webe. Samotní pacienti tak stimulujú personál, čo sa im vracia v podobe toho, že personál robí svoju prácu ochotnejšie a zmysluplnejšie, keďže je takýmto spôsobom motivovaný,“ vysvetľuje Boka.

Do projektu je v súčasnosti zapojených takmer 30 nemocníc a ďalších zariadení. Novými zariadeniami zapojenými v tomto ročníku sú Fakultná nemocnica s poliklinikou v Nových Zámkoch, Detská fakultná nemocnica s poliklinikou v Banskej Bystrici a Zariadenie sociálnej starostlivosti Slnečný dom v Humennom.

Odporúčané články

Medici sa stretli s ministerkou a riaditeľmi nemocníc, hovorili nielen o plesniach V nemocniciach by mali vzniknúť škôlky pre zamestnancov

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Tigrica ušla z národného parku a unavená prespala celý deň v posteli vystrašeného Inda Video: Bezpečne a v limite, Sagan aj na zadnom kolese splnil v 13. etape Tour de France misiu Čaputová by nemala zasahovať do vnútorných problémov iných štátov, podľa Danka môže poškodiť vzťahy Glosa: Silikónové implantáty by nemali byť dôvodom na preukaz ŤZP Gál rozhodol o nevyhostení Vinogradova, podľa právnikov to môže spôsobiť medzinárodnú blamáž Prezidentka Čaputová rozumie túžbam komunity LGBTI, zároveň chápe aj obavy o stav rodín

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X